Czytających: 4921

Legnica/Jelenia Góra: Kolarze Górnika i Jamy widoczni na trasach

Piątek, 14 maja 2010, 15:20
Aktualizacja: 21:13
Kolarze Górnika z sukcesami rywalizują na wyścigach organizowanych na Dolnym Śląsku
Kolarze wałbrzyskich klubów mogą zaliczyć ubiegły tydzień do bardzo udanych. Nasi pokazali się z dobrej strony na imprezach organizowanych na Dolnym Śląsku.

Kolarze Górnika Wałbrzych ZS Stare Bogaczowice wystąpili w wyścigu Małe Grody Piastowskie – Puchar Nadziei Olimpijskich, który to wyścig odbył się w Legnicy.

W kategorii młodzików, którzy rywalizowali na trasie o długości 12,8 km, na 4. miejscu finiszował Paweł Przewięda, który miał ten sam czas co triumfator Paweł Bednarczyk z Baszty Golczewo. Na 11. miejscu uplasował się inny zawodnik Górnika Kamil Gorzawski. W rywalizacji młodziczek zawodniczki z Wałbrzycha zdominowały zmagania. Wygrała Karolina Wolska przed Moniką Lasotą, Karoliną Grochalską, Natalią Grochalską i Aleksandrą Dmytrasz. Wszystkie są zawodniczkami Górnika. Na 9. miejscu wyścig ukończyła Natalia Jarosz, a pierwszą 10. zamknęła Paulina Trębacz. Na tej samej imprezie rozegrane zostało również Kryterium Uliczne Kobiet – Memoriał Tadeusza Dolińskiego i Ireneusza Maciasia. Na 16-kilometrowej trasie zwyciężyła Alena Amialusik ze Szczecina, a Roksana Eksterowicz z Górnika zajęła 16. lokatę.

Tymczasem w Jeleniej Górze Maja Włoszczowska zorganizowała imprezę zatytułowaną Jelenie Góra Trophy. Seniorzy rywalizowali na dwóch etapach. Najlepsza 16 spośród kobiet i mężczyzn wzięła udział w decydującym starciu. Wśród kobiet wygrała Maja Włoszczowska, a u mężczyzn najszybciej trasę pokonał Czech Milan Spesny.

W kategorii młodzików wygrał Jakub Zamrożniak z UKS Podwilki, a zanim uplasowali się dwaj zawodnicy Jamy Wałbrzych – Łukasz Winiarski i Krzysztof Bujalski. Na 5. pozycji finiszował Filip Helta, a 17. był Patryk Matyga. Wśród młodziczek zwyciężyła Czeszka Jana Czeczenikarowa, a Patrycja Piotrowska z Jamy zajęła 9. miejsce.

W kategorii juniorów młodszych Łukasz Szymczuk z Jamy był 4.W rywalizacji juniorek młodszych najlepsza okazała się Czeszka Eugena Nekrasova. Karolina Piotrowska zajęła 10. pozycję, a tuż za nią linię mety minęła Paulina Nalepa. Wreszcie w kategorii juniorów Dawid Bujalski wywalczył 11. lokatę, a Szymon Woźniak musiał wycofać się z wyścigu.