Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 5257
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Kolejna inwestycja w WSSE

Czwartek, 25 lutego 2021, 6:40
Autor: red
REGION: Kolejna inwestycja w WSSE
Fot. WSSE "Invest Park"
Świetna końcówka lutego w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej "INVEST–PARK" – 22 lutego wałbrzyska Strefa wydała decyzję o wsparciu inwestycji firmie Capchem Poland.

To już druga decyzja wydana przez WSSE "INVEST-PARK" w 2021 roku w ramach rządowego programu Polska Strefa Inwestycji. Nowa inwestycja związana jest z otwarciem w Śremie, w województwie wielkopolskim, zakładu produkującego elektrolity do baterii litowo-jonowych wykorzystywanych w pojazdach elektrycznych i hybrydowych. Planowana inwestycja przekroczy 50 mln euro, a zatrudnienie w zakładzie znajdzie około 60 osób. Uruchomienie fabryki wyznaczono na pierwszą połowę 2022 roku.

Capchem Poland należy do grupy Shenzhen Capchem Technology specjalizującej się w działalności badawczo-rozwojowej oraz produkcji produktów chemicznych wykorzystywanych w branży elektronicznej. Odbiorcami chińskiego koncernu są m.in. firmy Apple i Samsung oraz takie motoryzacyjne marki jak: Porsche, Volkswagen czy BMW.

Informacja o nowej inwestycji w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej "INVEST-PARK", to kolejny dowód na to, że pomimo pandemii COVID-19, wałbrzyska Strefa nadal jest niezwykle atrakcyjnym miejscem dla zagranicznego biznesu.

Każdy inwestor jest dla Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" ważny, niezależnie od tego jakiej wielkości firmę prowadzi, a projekty inwestycyjne interesujące. Zapraszamy do kontaktu z Departamentem Obsługi Inwestora (e-mail: doi@invest-park.com.pl) i zapoznania się z zamieszczonymi na stronie internetowej informacjami na temat programu Polska Strefa Inwestycji.

Twoja reakcja na artykuł?

2
33%
Cieszy
1
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group