Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 4923
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kolejna kradzież na tzw. klamkę

Wtorek, 30 kwietnia 2019, 7:32
Autor: red
Wałbrzych: Kolejna kradzież na tzw. klamkę
Fot. KMP Wałbrzych
Kiedy w listopadzie zeszłego roku pokrzywdzona 25–latka zgłosiła wrocławskim policjantom, że najprawdopodobniej została okradziona w pociągu jadącym do tego miasta, nie spodziewała się, że zdarzenie miało zupełnie inny przebieg i doszło do niego w zupełnie innym miejscu.

W toku wykonanych czynności operacyjnych wałbrzyscy funkcjonariusze pierwszego komisariatu ustalili, że za sprawą kradzieży stoi 32-letnia wałbrzyszanka, a do kradzieży doszło w jednym z mieszkań w dzielnicy Piaskowa Góra.

Pomimo iż 32-latka przebywa obecnie za kratami wrocławskiego więzienia, w poprzednim tygodniu funkcjonariusze Komisariatu Policji I w Wałbrzychu udowodnili kobiecie popełnienie kolejnych przestępstw. 23 listopada zeszłego roku podejrzana obserwowała pokrzywdzoną, która w jednym ze sklepów w dzielnicy Piaskowa Góra robiła zakupy. Następnie śledziła 25-latkę, weszła za nią do bramy budynku, w którym mieszkała, a kiedy zorientowała się, że pokrzywdzona przeszła do innego pomieszczenia i nie zamknęła drzwi wejściowych, nacisnęła na klamkę i zabrała z przedpokoju portfel z dokumentami i kartami bankomatowymi. Następnie podejrzana 13-krotnie usiłowała skorzystać ze skradzionych kart, ale nie udało jej się to, gdyż nie było na nich środków pieniężnych.

32-latka w trakcie czynności procesowych przyznała się do kradzieży na tzw. klamkę i usiłowań włamań na konto bankowe. Podejrzana stanie kolejny raz przed sądem. Za kratami więzienia może spędzić dodatkowo 10 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

4
27%
Cieszy
1
7%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
8
53%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group