Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3544
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kolejne miejsca pracy w wałbrzyskiej strefie

Wiadomości: REGION
Środa, 4 listopada 2015, 10:31
Aktualizacja: 10:33
Autor: red
Fot. użyczone
335 osób planują zatrudnić przedsiębiorcy, którzy w III kwartale tego roku otrzymali zezwolenia na działalność w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST–PARK”.

6 firm deklaruje inwestycje przekraczające 344 mln. złotych. W wałbrzyskim Zamku Książ odbyła się uroczystość wręczenia nowych zezwoleń na działalność w strefie.
- Cieszymy się, że firmy zainteresowane są zarówno nowymi inwestycjami, jak również rozwojem już istniejących zakładów. Tym bardziej, że wiele projektów ma charakter innowacyjny, co pozwoli na stworzenie miejsc pracy dla inżynierów i specjalistów – podkreśla Barbara Kaśnikowska, prezes strefy.

Firma Electrolux Poland w Oławie otrzymała już trzecie zezwolenie na działalność w WSSE. Koncern na terenach wałbrzyskiej strefy posiada również fabryki w Żarowie i Świdnicy. Tym razem firma za blisko 20,5 mln złotych planuje rozbudować zakład produkujący pralki i zatrudnić 10 nowych pracowników. Szwedzki koncern do tej pory zainwestowała w Oławie 369 mln złotych.
- Nowy projekt znacznie zwiększy nasze możliwości produkcyjne. Po jego zakończeniu będziemy największą fabryką koncernu w Europie i jedną z największych na świecie. W zakładzie pracuje obecnie ponad 1300 osób. Co ważne, rozpoczniemy również produkcję pralek z serii premium, czyli najbardziej zaawansowanych technologicznie naszych produktów - tłumaczył podczas uroczystości Ireneusz Kret, dyrektor zakładu Electrolux.

Spółka Gestamp Wrocław rozpoczyna już drugi projekt inwestycyjny w wałbrzyskiej strefie. To także trzecie zezwolenie dla koncernu Gestamp w WSSE, gdyż firma działa również we Wrześni. Hiszpański producent podzespołów motoryzacyjnych zadeklarował zatrudnienie kolejnych 20 pracowników. Firma planuje rozbudowę zakładu we Wrocławiu. W fabryce wytwarzane będą elementy metalowe dla branży motoryzacyjnej. Koszt inwestycji to co najmniej 75,5 mln złotych. Łącznie firma deklaruje inwestycje we Wrocławiu na kwotę ponad 144 mln złotych.

Bombardier Transportation Polska, niemiecki producent lokomotyw oraz taboru szynowego planuje rozbudowę wrocławskiej fabryki. Firma zadeklarowała zatrudnienie 100 nowych pracowników. Dzięki projektowi wprowadzone zostaną innowacyjne rozwiązania służące produkcji karoserii wagonów do super szybkich pociągów. Rozbudowa kosztować będzie co najmniej 114 mln złotych.

Mondelez International RD&Q wybuduje we Wrocławiu nowe centrum techniczne związane z badaniami, rozwojem i jakością. Centrum będzie pracowało nad nowymi produktami, opakowaniami, analizą preferencji klientów oraz zgodnością wyrobów z wymogami prawnymi. Inwestycja będzie kosztowała 78 mln złotych. Zatrudnienie w centrum znajdzie 65 osób – głównie inżynierów i technologów.
- Mam nadzieję, że stworzymy w nim dużo więcej miejsc pracy. Mamy ambicję, aby nasze centrum badawczo rozwojowe było jednym z największych na świecie – przyznaje Roman Sitko, prezes zarządu firmy.

Z kolei w Opolu, firma BIG Pierogi, przedstawiciel branży spożywczej, zainwestuje 12 milionów złotych. Firma będzie produkować gotowe dania, przede wszystkim pierogi, oraz dodatki do nich. W ofercie znajdą się także dania bezglutenowe. Polska firma deklaruje zatrudnienie 130 osób.

Johnson Controls Polska zamierza rozbudować zakład w Świebodzinie, w którym będą produkowane elementy do foteli samochodowych oraz gotowe siedzenia. Firma zainwestuje 45 mln złotych oraz stworzy 30 nowym miejsc pracy, dzięki czemu zatrudnienie w zakładzie wyniesie ponad 920 osób. To pierwszy inwestor w podstrefie Świebodzin. Dotychczas w ramach WSSE firma Johnson Controls prowadziła działalność w Skarbimierzu, gdzie zainwestowała 176 mln złotych i zatrudniła ponad 630 osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~mik 4-11-2015 11:53
psu na budę ta strefa , miasto nic z niej nie ma , sport , kultura itd.. itp. dostają same ochłapy
~nosferatu 4-11-2015 13:10
Wspaniale ! Ani jednej, nowej inwestycji w Wałbrzychu. Po za tym praca w wałbrzyskiej strefie matce (?) to robota na śmieciówkę, przedłużaną co 1-2 miesiące za 1750 brutto + będąca najczęściej po za zasięgiem premia. Są i tacy potentaci, którzy zatrudniają na umowę zlecenie z zus. Nie wstyd im ? Nie ! Bo jak nie znajdą chętnych w Wałbrzychu do dowiozą z miejscowości gdzie jest jeszcze gorzej. Nie jestem zwolennikiem PiS, na widok Maciarewicza i innych dostaję mdłości, ale mam nadzieję, że partia Jarosława, zrobi z tym wreszcie porządek.
~Jędrek 4-11-2015 16:05
Tytuł " KOLEJNE MIEJSCA PRACY W WAŁBRZYSKIEJ STREFIE " tylko tytuł mówi o miejscach pracy w WSSE. Tylko te miejsca są ale nie na terenie Wałbrzycha i chyba nie dla mieszkańców Wałbrzycha. Wszystkie obiekty są poza Wałbrzychem i w innych Gminach niż Wałbrzych. Czyżby nie było miejsc do lokalizacji przedsiębiorstw w dzielnicy Szczawienko- Poniatów. Jeżeli ich brakuje to obok mamy tereny INWEST PRAKU w Szczawnie Zdroju - tam obecnie Hula tylko wiatr . Przecież można rozszerzyć teren WSSE na pobliskie tereny i sąsiednie gminy. Tutaj tez tereny są uzbrojone i przeznaczone pod inwestycje podobnie jak WSSE. Tylko trzeba chcieć i przyciągnąć inwestorów w te właśnie okolice i byłoby po sąsiedzku i dla wałbrzyszan i mieszkańców okolicznych gmin praca i możliwością szybkiego dojazdu do pracy.
~Piskorz 4-11-2015 23:19
Jędrek, to brak dogodnej komunikacji jest poważną przeszkodą. Drogi prowadzące do naszego miasta, z jakiego kierunku by nie patrząc, są drogami nie na miarę XXI w. ba, to pierwsza dekada XX w. Sadząc z planów to w najbliższych latach nic się nie zmieni, nawet planowana S-3 nas ominie, a o łączniku do niej nie słyszałem.
~seb 5-11-2015 6:02
Żadne nowe miejsce pracy nie powstanie w Walbrzychu. Strefa miała być dla Walbrzycha nagroda za zamkniecie kopalń i szansa dla mieszkańców tego miasta na znalezienie dobrze platnej pracy. Nowe zanlady powstają wszędzie tylko nie w Walbrzychu. Kolejna szopka zwiazana z politykami PO i PSL. Coraz bardziej jestem za tym żeby znieść wszystkie ulgi dla zakładów ze stref ekonomicznych. Bogate koncerny inwestują w swoich zakładach nie realizujac przy tym żadnego wkladu w region, kulture, sport itp. Dostają zwamian sporo dają spoleczenstwu prace w ich fabrykach za: Bardzo niskie stawki (min. Krajowe), umowy zlecenie, zatrudnienie przez agencje pracy, umowy co miesiąc albo co kilka tyg. Jak młodzi ludzie maja budować swoja przyszłość jesli taki pracodawca dba tylko o to żeby wykorzystać Polskę?
~lolo 5-11-2015 6:43
Neokolonialny rozwój Polska przypomina w tym momencie Meksyk z jego słynnymi „maquiladoras”. Są to montażownie gotowych elementów przywiezionych z zagranicznych wytwórni lub też wyprodukowanymi w kraju. Jest to najczystszej próby neokolonializm gospodarczy, bo myśl techniczna i podstawowa część produkcji wykonywana jest w zakładach macierzystych, a montowanie – najprostsza czynność – odbywa się w zagranicznej filii. Po niższych kosztach.
~ 5-11-2015 7:43
obozy pracy - biedni Ci moi rodacy.Co można za 1200 zł?
~Piskorz 5-11-2015 11:06
Jeżeli w znaczących zakładach wałbrzyskich, włączając w to strefę, zarządzają przybłędy spoza Wałbrzycha, to jest jak jest i nigdy inaczej nie będzie.
~ramon 5-11-2015 19:12
Niech zaczną płacić podatki, jak każdy normalny przedsiębiorca. Wtedy zobaczymy co są warte te firmy.
~Fleader 6-11-2015 10:25
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna rozwija się tylko dla Wałbrzycha nie ma z tego żadnych korzyści miejsca pracy powstają pod Wrocławiem, Oławą, Opolem i Świebodzinem. To nam tak pomoże jak obniżenie podatków w Czechach

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group