Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 3536
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Kolejne remonty dróg w Jedlinie Zdroju

Niedziela, 11 września 2016, 11:56
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Kolejne remonty dróg w Jedlinie Zdroju
Fot. UM Jedlina Zdrój
7 września burmistrz Leszek Orpel podpisał umowę z Samorządem Województwa Dolnośląskiego na kolejne remonty dróg w naszym mieście.

Gmina Jedlina – Zdrój otrzymała dofinansowanie w wysokości około 1 mln zł ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, które zostanie przeznaczone na remont ul. Włościańskiej i Zamkowej.

Przebudowa ul. Włościańskiej na całym odcinku zapewni mieszkańcom lepszą komunikację. W niektórych miejscach droga zostanie poszerzona, wykonane będzie odwodnienie i ułożone zostaną nowe krawężniki. Gmina otrzyma refundację w wysokości około 463 tys. zł.

Natomiast remont ul. Zamkowej wykonywany będzie od strony ul. Noworudzkiej, na której powstanie pętla autobusowa. W ramach tego remontu powstaną także nowe miejsca postojowe. Celem projektu jest dalszy rozwój turystyki poprzez poprawę dojazdu do miejsc atrakcyjnych turystycznie oraz zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników drogi. Ponadto przebudowana droga ułatwi dojazd na teren Pałacu, jego bazy hotelowej i gastronomicznej. Na remont tej drogi gmina otrzyma refundację w wysokości około 532 tys. zł.
W najbliższym czasie ogłoszony zostanie przetarg na remont ul. Włościańskiej, a rozpoczęcie prac planowane jest pod koniec października. Natomiast remont ul. Zamkowej realizowany będzie na początku 2017 roku.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group