Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 2229
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kolejne wnioski na termomodernizację budynków użyteczności publicznej złoży Gmina Wałbrzych

Poniedziałek, 3 lutego 2014, 9:20
Aktualizacja: 15:49
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Kolejne wnioski na termomodernizację budynków użyteczności publicznej złoży Gmina Wałbrzych
Fot. red
Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Wałbrzycha, podjęta została uchwała w sprawie upoważnienia prezydenta Wałbrzycha do złożenia wniosku o dofinansowanie projektu „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Wałbrzychu w ramach VI edycji konkursu Systemu Zielonych Inwestycji GIS”.

Gmina Wałbrzych planuje złożyć wniosek o dofinansowanie zadania „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Wałbrzychu w ramach VI edycji konkursu Systemu Zielonych Inwestycji GIS”.

Program ten umożliwia otrzymanie bezzwrotnej pomocy w wysokości 30% wartości kosztów kwalifikowanych oraz preferencyjnej pożyczki w wysokości 60% kosztów kwalifikowanych.
- Ta uchwała jest konieczna, byśmy mogli ubiegać się o te środki finansowe - tłumaczy Marzena Karolewska z UM w Wałbrzychu. – Tak konstruujemy nasze wnioski, żeby zdobyć środki finansowe na trzy zadania. Teraz chcielibyśmy starać się o pieniądze na termomodernizację Zespołu Szkół Specjalnych przy ulicy Ogrodowej, budynku dawnej Prokuratury przy ulicy Kilińskiego, gdzie w przyszłości ma być MOPS oraz przedszkola przy ulicy Hirszfelda.

Całość planowanej inwestycji to 6 milionów 776 tys. zł, z tego 3 miliony 248 tysięcy złotych ma pochodzić z pożyczki, 1 milion 610 tys. zł to dotacja, a pozostałe środki na te inwestycje pochodzić będą z budżetu Gminy.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group