Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 3878
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Boguszów-Gorce: Kolejny Orlik otwarty

Piątek, 14 maja 2010, 21:15
Aktualizacja: 21:16
Autor: PAW
Boguszów-Gorce: Kolejny Orlik otwarty
Orliki w naszym regionie są pełne młodzieży
Fot. red
W Kuźnicach Świdnickich w gminie Boguszów–Gorce od ubiegłego tygodnia oficjalnie funkcjonuje boisko wybudowane w ramach rządowego programu „Orlik 2012”.

W Wałbrzychu istnieje już kilka Orlików. Zazwyczaj boiska są wypełniane przez młodzież, bowiem innych obiektów sportowych spełniających unijne standardy w Wałbrzychu nie ma zbyt wiele.

W Kuźnicach Świdnickich na ulicy Bema powstał pierwszy w gminie Boguszów-Gorce Orlik. Kiedyś w tym miejscu boje toczyły dwie drużyny piłki nożnej z Kuźnic Świdnickich, które występowały w rozgrywkach klasy B. Obecnie nie ma już Victorii i Barbary. Na szczęście ktoś wpadł na pomysł, by w tym miejscu wybudować obiekt sportowy, który może służyć setkom dzieci z gminy Boguszów-Gorce.

Teraz już jesteśmy po oficjalnym otwarciu. Zgodnie z harmonogramem, mają się tu odbywać imprezy sportowe różnego szczebla. Boisko ma tętnić życiem. Do dyspozycji jest boisko piłkarski ze sztuczną nawierzchnią, a także boisko wielofunkcyjne dla miłośników koszykówki i siatkówki. Inwestycja pochłonęła ponad milion zł.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group