Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 2112
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kolejny ranking z Wałbrzychem na czele

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 22 września 2015, 6:25
Aktualizacja: 7:17
Autor: opr. PAW
Fot. użyczone
Tygodnik „Wspólnota” opublikował ranking zadłużenia miast i gmin w Polsce. Niestety, w klasyfikacji na najbardziej zadłużone miasto na prawach powiatu przewodzi Wałbrzych.

W tegorocznym rankingu zadłużenia podano dwa wskaźniki:

- zadłużenie na koniec roku 2014 wyrażone jako procent łącznych dochodów budżetowych – wskaźnik ten nawiązuje do limitów wynikających z ustawy o finansach publicznych w jej starym brzmieniu

- przeciętna wielkość nadwyżki operacyjnej (liczonej tak, jak przewiduje definicja w ustawie o finansach publicznych – mimo że do samej definicji są zastrzeżenia) w latach 2012–2014, wyrażona jako procent łącznych dochodów budżetowych – ten wskaźnik nawiązuje bezpośrednio do art. 243 nowej ustawy o finansach publicznych, w jednostkach, w których wskaźnik przekracza 15 proc. nowe brzmienie ustawy podniosło limit zdolności kredytowej samorządu.

W rankingu miast na prawach powiatu Wałbrzych przewodzi. Warto pamiętać, że Wałbrzych w klasyfikacji „Wspólnoty” od pewnego czasu plasuje się na czołowych miejscach w kwestii zadłużenia. W roku 2013 było to miejsce 2., ale w roku ubiegłym już przewodziliśmy.

Zadłużenie miast na prawach powiatu na koniec 2014 roku jako procent dochodów budżetowych: 1.Wałbrzych 89,15 procent dochodów, 2.Elbląg – 66,04, 3.Żory – 61,29. Jeśli chodzi o ranking miast na prawach powiatu o najwyższej zdolności kredytowej w 2015 roku to Wałbrzych uplasował się na 42. miejscu w gronie 48 miast.

Jeśli chodzi o powiat wałbrzyski, to w kwestii zadłużenia powiatu na koniec roku 2014 zajmuje on 293. lokatę z zaledwie 5,08 procenta dochodów w gronie 314 powiatów. Niskie zadłużenie nie przekłada się niestety na miejsce w rankingu powiatów z największymi zdolnościami kredytowymi. Powiat Wałbrzyski w gronie 315 powiatów został sklasyfikowany na odległym 281. miejscu.

W kategorii pozostałych miast najwyżej znajduje się Głuszyca, która na koniec 2014 roku ma 67. miejsce ze wskaźnikiem zadłużenia 52,73 procent dochodów. Jedlina Zdrój znajduje się na miejscu 81. ze wskaźnikiem 50,00 procent dochodów. Mieroszów zajął 476. lokatę z zaledwie 18,59 procent dochodów. Szczawno Zdrój w tej klasyfikacji jest na 479. pozycji ze wskaźnikiem zadłużenia na poziomie 18,23 procent dochodów. Na 507. miejscu „Wspólnota” uplasowała Boguszów-Gorce (14,92 procent). Sklasyfikowano 580 miast.
Jeśli chodzi o zdolności kredytowe naszych przedstawicieli w tym rankingu to zajęli oni odpowiednio miejsca: Jedlina Zdrój – 174, Boguszów-Gorce - 346, Mieroszów - 461, Szczawno Zdrój – 499, a Głuszyca – 557.

W rankingu gmin wiejskich w odniesieniu do zadłużenia nasi plasowali się na miejscach: 631- Walim (30,94 zadłużenia jako procent dochodów budżetowych), 1165 - Czarny Bór (15,28 procent), 1356- Stare Bogaczowice (8,56 procent) na 1566 gmin. Jeśli weźmiemy pod uwagę zdolność kredytową gmin wiejskich to najlepiej z naszych przedstawicieli wypadły w rankingu Stare Bogaczowice – 408. pozycja, Czarny Bór – 599, a Walim – 911.

Przypomnijmy, że w lipcu bieżącego roku portal money.pl podał, że Wałbrzych zajmuje 2. miejsce w kraju pod względem zadłużenia.

Oto lista najbardziej zadłużonych miast według specjalistów z money.pl:

10. Płock - relacja zadłużenia do dochodów: 60 procent - wysokość zadłużenia: 471 milionów złotych. Na początku XXI wieku to zadłużenie oscylowało w granicach 20 procent.

9. Koszalin - relacja zadłużenia do dochodów: 60,1 procent - wysokość zadłużenia: 290 milionów złotych. Miasto uspokaja, że sytuacja jest pod kontrolą, a agencje ratingowe dają mu stosunkowo optymistyczne oceny.

8. Żory - relacja zadłużenia do dochodów: 61,3 procent - wysokość zadłużenia: 141 milionów złotych. Najwięcej zainwestowano w remonty dróg: budowa obwodnicy, przebudowa nawierzchni przechodzącej przez miasto drogi krajowej 81.

7. Lublin - relacja zadłużenia do dochodów: 63,4 procent - wysokość zadłużenia: 1,2 miliarda złotych.

6. Wrocław - relacja zadłużenia do dochodów: 64,1 procent - wysokość zadłużenia: 2,3 miliarda złotych. Zadłużenie wynika z tego, że miasto wyremontowało wiele ulic, zbudowało obwodnicę śródmiejską, Teatr Muzyczny Capitol i Narodowe Forum Muzyki.

5. Elbląg - relacja zadłużenia do dochodów: 66 procent - wysokość zadłużenia: 341 milionów złotych. Miasto przebudowało drogi wojewódzkie (nr 503 i 504), zmodernizowało i rozbudowało sieć tramwajową i kupiło nowe tramwaje.

4. Bydgoszcz - relacja zadłużenia do dochodów: 70,6 procent - wysokość zadłużenia: 1 miliard złotych. Bydgoszcz w latach 2006-2014 wydała na bezpośrednie inwestycje 2,2 mld zł.

3. Łódź - relacja zadłużenia do dochodów: 78,3 procent - wysokość zadłużenia: 2,7 miliarda złotych. Łódź uchodzi za miasto, które poza Warszawą, inwestuje najwięcej w Polsce.

2. Wałbrzych - relacja zadłużenia do dochodów: 89,1 procent - wysokość zadłużenia: 471 milionów złotych.
„Choć nie chcieli nam udzielić informacji o źródłach zadłużenia, to wałbrzyscy włodarze wielokrotnie wypowiadali się, że w przypadku ich miasta wysokie długi to konieczność. Jest tu bowiem tyle do zrobienia, że pieniędzy na inwestycje nigdy dość. Magistrat chwali się wymianą całego taboru komunikacji miejskiej i budową przyjaznego systemu transportowego dla miejskich autobusów. Do tego dochodzą remonty kamienic czy choćby wałbrzyskiego rynku i okolic.

Największym obciążeniem dla budżetu był - jak oceniają lokalne media - remont i adaptacja na cele kulturalne byłej Kopalni Węgla Kamiennego "Julia".

1. Toruń - relacja zadłużenia do dochodów: 95,3 procent - wysokość zadłużenia: 981 milionów złotych.

Źródło: money.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40) Dodaj komentarz

~hmmmm 21-09-2015 14:57
Czekam na lemingrad, ktory zaraz wyskoczy, ze Szelemej to najlepszy menadzer jakiego moglibysmy sobie wyobrazic! Normalnie cuda robi... bo chyba inaczej 1 miejsce wsrod miast powiatowych w calej Polsce cudem trzeba nazwac. Czekam na oplaconych lemingow, ktorzy sa gotowi za dwa srebrniki sprzedac swoj kraj i mimo takiego syfu jaki jest beda mowic, ze JEST SUPER!!! Czekam komusze lemingi, czym wy roznicie sie od Russia TV. Czekam, az lemingi wyskocza i zaczna straszyc, ze jak PIS dojdzie do wladzy to bedziemy miec druga Grecje i czeka nas bankructwo... ale tylko jak PIS dojdzie do wladzy, bo nie ma szans na bankructwo, kiedy rzadzi nami najlepszy MENADZER SWIATA ROMEK SZELEMEJ!!! Co tam Mobruk, co tam bankructwo, co tam 8 tysi dla doradcow prezyzdenta...
~hmmmm 21-09-2015 15:02
Myslalem, ze domena dobrego menadzera jest szukanie oszczednosci, zrownowazone wydatki, zwiekszanie zyskow.... A co robi Szlemej? CO robi w oczach najlepszy menadzer swiata? Bierze kredyt za kredytem, ale ne na siebie... na garb mieszkancom zrzuca te kredyty... on sam i jego sitwa z kredytow tylko upycha sobie kieszenie, co i tak oplaca mieszkancy. POWIEM TAK, wydawac pieniadze i brac kredyty jak daja, to kazdy potrafii... nawet ZUL spod sklepu!!
~Zenek 21-09-2015 15:06
No proszę WAŁBRZYCH coraz bardzie staje się sławny. Po pierwsze - Posiada ukryty ZŁOTY POCIĄG. Po drugie bardzo duże zadłużenie. Wiedziemy w Polsce przewodnictwo. Huraaaaaaaaaaaaaaaaa.Brawo dr. Romanie
~bez przesady 21-09-2015 15:17
oj tam oj tam
~v7 21-09-2015 15:18
Super 85% POparcia dla prezydenta i 89% zadłużenia w stosunku do dochodów, jeszcze chwila i będzie 100 na 100 i można będzie miasto zrolować. Brawo lemingi brawo mieszkańcy. Wymiana taboru, nie z krzesła spadłem.
~hmmmm 21-09-2015 15:35
I STALO SIE!! PISOWSKA PROKURATURA ZAKONCZYLA SLEDZTWO W SPRAWIE TASM PRAWDY!! WINNI KELNERZY!! ANI JEDEN, DOSLOWNIE ANI JEDEN POLITYK PO NIE ZOSTANIE UKARANY!! Nietykalna SITWA!! DLACZEGO PSIOWSKA PROKURATURA? BO LEMINGI TAK MOWIA< ZE JEST W REKACH PISU OD CZASOW ZIOBRY... I TA PISOWSKA PROKURATURA REHABILITUJE POLITYKOW PO Z AFERY TASMOWEJ... PO jest czyste!! WINNI TYLKO KELNERZY OD NAGRYWANIA. NIKT, Ani Sienkiewicza, o ktorym mowil szef CBA, ze podpalil budke, ani nikt o ktorych mowi Bienkowska, ze siedza i rozkradaja gornictwo, ani Nowak i Parafianowicz , ktory mial zalatwic sprawe zony Nowaka w urzedzie skarbowym, ANi Giertych, ktory mial szantazowac Kulczyka ksiazka... NIKT, nawet nie padl na nich cien podejrzen... SITWA PO chroniona przez PROKURATURE!! JEDNA MAFIA!!
~hmmmm 21-09-2015 15:39
CIekawe jak ta SIWTA bedzie sie tlumaczyc z wyniku sledztwa, gdy wyjdzie przed wyborami na jaw tasma Kulczyk - TUSK, albo inne tasmy! DO tego dochodzi Gras z nielegalna bronia i falszywymi dokumentami... tez niewiniatko!! Jedyna kara jaka SITWE spotkala, to kara od KLAMACZ, ktora znow niby pozbyla sie ciezaru i mydlac oczy lemingom, ukarala ich uwaga... DRUGIMI MIEJSCAMI na LISTACH!!! Tak, zeby sie nie dostali i zeby wyborcy ich ocenili niby... a kazdy wie, ze 1 i 2 miejsce jest wygrywajace!! Tak was manipuluja lemingi... NAJWIEKSI SITWIARZE, BOSSOWI SITWY PO I TAK SA WPYCHANI DO SEJMU!! JEdyna szansa pozbyc sie skorumpowanej SITWY, co kazdy potwierdzi po przesluchaniu tych kilku tasm, to ponizej 5% PO w wyborach!!
~hmmmm 21-09-2015 15:45
Ja sie nie dziwie, ze SITWA tak pluje i tak straszy PISEM. Normalnie zlodzieje boja, sie policji, prokuratury. ale nie w POLANDII!! PO nie boi sie prokuratury, bo dlaczego ma sie bac. nawet zlapani za reke, nagrani na tasmach sa bezkarni. Nie boja sie sadow, bo nawet jak skarza, to w drugiej instancji uniewinnia jak z Sawicka czy doktorem G. Dowody sa na lapowke ale i tak uniewinnienie jest. Wiec czego maja sie SITWIARZE BAC? Policji? SLuzb? Szef CBA ma wiedze o spaleniu budki, co z nia robi? chwali sie kolezance, tylko!! Prokuratury? Jak trzeba, to sie odwoluje prokuratora, ktory chce postawic zarzuty i wklada sie innego, ktory przeslucha jako swiadka, jak w przypadku Grasia. Kogo maja sie bac? Mediow? Tez w rekach PO!! Wiec kogo? OPOZYCJI? NIE! BOJA SIE TYLKO PISU! I TO DAJE DO MYSLENIA!
~hmmmm 21-09-2015 15:47
Dlaczego z calej opozycji SITWA PO boi sie tylko PISu? DLaczego? DLaczego nie boja sie SLD? czy innych? Tylko PISu? Czy aby moze dlatego, ze mentalnie w korupcji PO przescignela SLD juz dawno, i nawet jezeli doszloby SLD do wladzy, to by i tak si ez nimi dogadali, bo to mentalnie nasi ludzie, wiedza jak robic biznes na biedzie Polakow? Jak Mafia, Sitwa, Zlodzieje czegos PANICZNIE sie boja, to cos musi byc na rzeczy!! TO DAJE DO MYSLENIA!!
~mani tu 21-09-2015 16:37
Ludzie Roland ma wiecej długu i mówi ze odda
~Johny 21-09-2015 16:53
BuHaHa.
~Donx 21-09-2015 17:05
Ci socjaliści z PO doprowadzą Wałbrzych do bankructwa jak nic się nie zmieni. Teraz są wybory parlamentarne i będę głosować na KORWiN, gdyż ci ludzie mają w kwestiach gospodarczych zdrowy rozsądek. Ponadto tylko oni są w stanie uchronić nas przed islamistami.
~rś 21-09-2015 18:07
Chronić Wałbrzych przed PiS-em i durnymi komentarzami malkontentów, którzy wspominają o spalonej budce, lemingach, wpychaniu do Sejmu, Polandii. Tak- zadłużenie jest bo takie są reguły. Od kilku lat mocno i szybko wychodzimy z dołka. Nawet geniusz Sosiński o tym wie. Wie tez naczelny ekonomista kraju- Duda zwany Klęczonem z Nowego Tomyśla.
~neya 21-09-2015 18:28
poczekajmy na to co będzie w pociągu. jak złoto i inne kosztowności, to Romek ma szczęście, bo można powiedzieć że złapał Pana Boga za nogi, ale jak tam g...o będzie, to Romka nie ma. spłynie korytem Pełcznicy. no ale długi zostaną. dlatego lepiej żeby w tym pociągu było coś cennego!
~jola 21-09-2015 18:36
ta cala kopalnia potrzebna jak kula u nogi,wydane i wyrzucone pieniadze i to grube w bloto ,dla kogo to zrobili ?
~żul 21-09-2015 18:48
Czy my wałbrzyszanie możemy spać spokojnie?A może spokojnie odejść z tego świata????
~Chłopcy pe 21-09-2015 19:28
Wałbrzych, Jedlina, Gluszyca, - trzej królowie aglomeracji i zadłużania, mega pensje i mega długi
~ 22-09-2015 8:03
Wałbrzych i Jedlina czyli dwóch kolesi: Lesiu i Romuś:) mistrzowie w zadłużaniu swoich gmin.
~hmmmm 22-09-2015 8:14
Romek... mam pomysl... skoro menadzerska ci nie wychodzi, i zaraz bankruta z Wałbrzycha zrobisz, to rob co najlepiej ci wychodzi... moze nie najlepiej bo slabe efekty, ale... PISZ list do Klamacz... To rozwaze twoje problemy. Biedron prezydent Slupska ledwo co zostal prezydentem miasta, nie z tej samej partii co Klamacz, ale po miesiacu urzedowania napisal do Klamacz list ze potrzebuje kasy i co? I dostal od PO na dlugi miastowe. Rob to samo. CHyba nie chcesz powiedziec ze w Polandii lepszym menadzereem i lepsze fuchy ma ktos spoza partii, swiezak na stolku prezydenta, niz taki menadzer najl;epszy na swiecie!! CHyba nie chcecie powiedziec ze w Polandii oplaca sie byc bardziej gejem, bo ma sie wieksze mozliwosci? SKoro biedron dostal to ty tez dasz rady... masz w koncu te znajomosci w PO!!
~hmmmm 22-09-2015 8:17
Romek napisales mase listow i zalatwiles wielkie nic. Biedron miesiac byl prezydentem, napisal jeden list i sprawe zalatwil... to co ? skuteczniejszy jest Biedron od super menadzera? A moze super menadzer nie umie listow pisac? Jak to jest w tej Polandii, ze prezydent miasta z PO, wygrywa wybory miazdzac przeciwnikow, i to w reelekcji, panstwem rzadza jego kolesie z Partii PO i co? I ktos kto jest swiezakiem, potrafi w sitwie zalatwic wiecej niz, ktos kto ma takie poparcie? Tylko dlatego ze co? Bo gej? ALe nie z tej partii. Wiec co sie liczy dla PO? Wyborcy ktorzy na nich glosuja? czy propaganda?!?!? jak to jest? Nie ciekawi was to lemingi? Dawaj ROmek pisz list do Klamacz o kase dla miasta... pokaz swoja partyjna skutecznosc. Gejowi pomogli, zobaczymy twoja po raz kolejny skutecznosc.
~Piskorz 22-09-2015 9:40
Megalomania Pana Prezydenta Wałbrzycha sięgnęła zenitu. To było do przewidzenia. Winni są również jego poddani z partii jeszcze będącej u władzy - wałbrzyscy radni. Stan finansów Wałbrzycha symbolizuje drzewko na rondzie przy wjeździe do miasta. Tak to jest, jak władza jest za długo władzą i jest głucha na głosy opozycji.
~do hmmm 22-09-2015 10:09
ile Ci płacą za wpis 2zł czy 2,5 ?
~WP 22-09-2015 10:11
TO DZIWNE WCZORAJ WP.PL OPUBLIKOWAŁA RANKING ALE BEZ WAŁBRZYCHA
~OLOK 22-09-2015 10:49
Same trolle się tutaj wypowiadają.
~Platformowiec 22-09-2015 11:07
Spadajcie na drzewo bando nierobów i gderających bab. Spi...do Niemca razem z uchodźcami. Niech sie Wałbrzych dalej tak zmienia. 80% wyborców Szełemeja i jego politykę akceptuje. A tego durnia co innych nazywa lemingami nabiłbym na pal. Zasraniec i tyle. Won !! z Wałbrzycha.
~hmmmm do hmmmm 22-09-2015 11:57
placa mi 2xTWOJA stawka
~hmmm do platfus 22-09-2015 12:00
na swoj pal mozesz nabic co najwyzej ......tak tak... 80% popiera dorzenie Szelemeja do bankructwa... zmanipulowany leming... chyba nie wiesz, albo nie zdajesz sobie sprawy co oznacza termin bakructwo dla miasta... jedyny mozliwy sposob na wytlumaczenie poparcia dazenia do bankructwa... poprostu nie wiesz o co chodzi, wiec popierasz, inaczej bys nie popieral... no chyba ze polglowek jestes to ok...
~do hmmm 22-09-2015 12:07
Jedno pytanko, a prokuratura rozliczyła pisowskie darmozjady za loty do Madrytu? tylko tyle chcę wiedzieć , zebyś mi sie nie rozpisywał, bo twojego bełkotu nie da się czytać. Czekam SLD
~marianko 22-09-2015 13:05
JEST SUPER JEST SUPER WIEC O CO CI CHODZI, POPATRZ DO OKOLA NA RZAD I SUPER SAMOCHODY, JEST SUPER JEST SUPER :-) Ostatnio jakiś ciemniak w TV mówił, że przez komune dogonimy dopiero zachod za 50 lat i nie mozemy się narazie do nich porównywać... Tylko do Ukrainy bo startowalismy z tego samego pułapu.... Ludzie "komuna" skończyla się prawie 30 lat temu... następne pokolenie już nie wie co to znaczy, nie wiedza nic o wojnie bo ich pra lub dziadkowie już nie żyją. A wiecie co wcześniej były ZABORY, a jeszcze wcześniej ROZBICIE DZIELNICOWE...
~Piskorz 22-09-2015 13:42
Tak jest, 80% poparcia było dla obecnego Prezydenta, ale czy tak będzie w wyborach do Sejmu i PO wygra wybory. Na pewno PIS nie zdobędzie tyle głosów na ile liczy, jak i PO. Po wyborach nie można wykluczyć koalicji tych dwóch partii, a przynajmniej transferu kilku członków PO umożliwiającego PIS powołanie Rządu większościowego. PSL też jest wieczną Panną do wzięcia i pomimo nędznych wyników wyborczych zawsze jest atrakcyjna, a lata sprawowania w cieniu współrządów, stała się niedoścignioną mistrzynią w kręceniu lodów.
~hmmmm do hmmmm 22-09-2015 14:26
pisowskie darmozjady juz nie sa w pisie.... a prokuratura rozliczyla ich jak kazdego innego posla.... z tym ze ci PiSowscy juznie sa pisowscy, a platfusiale i sldowskie jak iwinski darmozjady dalej sa w swoich partiach... nie za duzo tekstu? dasz rade przeczytac ze zrozumieniem? Mam nadzieje ze nie ponioslo mnie i nie przyspozylem ci zbyt duzych problemow z czytaniem
~hmmmm 22-09-2015 16:00
Belkot? Belkot? A niby dlaczego? Dlaczego ja moge zrzucac sie swoimi podatkami na dlugi miasta rzadzonego przez geja. Wiec dlaczego inni nie moga sie zrzucac na dlugi mojego miasta? Bo co? I to jest belkot? Dla leminga lub lewaka moze. Nie bede sie rozwijal dlaczego... domyslcie sie.
~do hmmmm 22-09-2015 16:01
troszkę dużo,no ale jak nie potrafisz przekazać swoich przemysleń w zrozumiały sposób tylko bełkoczesz na pół strony, nic na to nie poradzę, podpuściłem Cie z tym SLD, a ty połknąłeś haczyk jak młody kaczor gnojówke i jak na komende juz iwiński, niestety rozczaruje ci dla mnie tylko korwin i kukiz, reszta już była, nie namówisz mnie żebym cofnął sie do średniowiecza z tobą ,twoim Jarkiem, czy też Jackiem
~wasserwacek 22-09-2015 21:57
Oj tam, oj tam, zadluzamy dalej. Byle by sie Walbrzych zmienial. Zmiany albo smierc. Zreszta trzeba wybudowac nowe mieszkania dla uchodzcow. Dzieciom nie pomozecie, degeneruchy?
~do mądrali z pis 22-09-2015 23:16
A ty na ile jesteś zadłużony bankrucie? frankowiczu za 20zł. Znawcy się znaleźli, co będzie dalej. A może to sami wróżbici? hehehe pewnie nie bo by nie wzieli kredytu we frankach. buhahaha
~do do hmmmm 23-09-2015 1:47
alez ty sprytny jestes... alez mnie podpusciles ic o? I cie zmielilem... Nie oglaszaj wszem i wobec ze jestes za Kukizem, bo poparcia nie przynosisz. Jedyne co potrafisz wyartykulowac to slowo belkot, bo po za tym chyba nmie przytoczyles ani jednego argumentu rzeczowego, no chyba ze przeoczylem.... I powtorze jeszcze raz, nie moja wina ze masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem tekstow do 800 znakow. Skoro do tej pory nie nauczyles sie, to juz odpusc... za pozno... baranek oburza sie na to, ze nie umie czytac, i sowje zale tu wylewa... prosta rada, nie czytaj i sie nie zal. Heheh Korwinowiec... ktory podpina sie pod SLD... daje reke sobnie obciac, ze nie masz z Korwinowcami nic wspolnego, klamco i manipulatorze.
~do do hmmm, 23-09-2015 1:49
tak tak... do sredniowiecza cie nie naowie... ty chcesz dalej zyc w osiweconej, wolnej, sprawiedliwej POlandii. I bez sciem, ze jestes za Korwinem, czy Kukizem... Bo cie zaraz przepytam i udowodnie ze nie masz nawet pojecie na ich temat.
~hmmmm 23-09-2015 1:55
.............szef klubu Platformy Obywatelskiej w Radzie Miejskiej Wałbrzycha. Polecam... przebija nawet kabaret. Torbus napytanie: jak PO planuje obnizyc dlug Walbrzych, ktory wynosi juz ponad 500mln zlotych odpowiada jakajac sie: nie bedziemy juz robic takich wielkich inwestycji jak Stara Kopalnia.... GENIUSZ!!! SZEF PO w Walbrzychu!!! Plan na obnizenie dlugu, to nie robic inwestycji... do spolki z najlepszym menadzerem swiata i mamy to co mamy! druga Grecje! Poelcam obejrzec 13 minut, ale ubaw po pachy.... z jego wypowiedzi mozna oblozyc cala kampanie wyborcza, szef szefow A . Torbus.
~do hmmmm 24-09-2015 12:48
jak widzisz już ci nawet nikt nie odpowiada.......................
~Zibi 27-06-2018 10:27
A co na to radny Torbus?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group