Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 4152
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Kolejny spór na linii UM–UMWD

Środa, 15 grudnia 2021, 8:38
Aktualizacja: 9:40
Autor: JAZ
Wałbrzych/REGION: Kolejny spór na linii UM–UMWD
Fot. JAZ
Gmina Wałbrzych od dłuższego czasu walczy o 2 miliony złotych dofinansowania dla osób społecznie wykluczonych. Niestety Urząd Marszałkowski wciąż odrzuca wniosek, nie zgadza się też z decyzjami sądu. Prezydent Wałbrzycha apeluje o rozsądek i przyznanie pieniędzy. Wiceprezydent Sylwia Bielawska mówi o odebranej szansie dla 180 mieszkańców miasta.
- Pieniądze, o które walczymy, miały zostać przeznaczone na kwalifikacje zawodowe, czy też możliwości odnalezienia się na rynku pracy. Część z tych pieniędzy miała być także użyta na rehabilitację. Całość projektu ma wynieść blisko 3 miliony złotych. Walczymy o 2 miliony dofinansowania. Niestety, nasz wniosek został odrzucony. Urząd Marszałkowski tłumaczy, że z przyczyn formalnych. Apelowaliśmy do marszałka o cofnięcie tej decyzji. Złożyliśmy odwołanie do sądu, który przyznał nam rację, ale Urząd Marszałkowski zamiast zastosować się do opinii sądu, złożył wniosek o kasację wyroku - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Roman Szełemej dodał również, że na przestrzeni lat miasto dostało z Europejskiego Funduszu Społecznego 15 milionów złotych. Wszystko zostało też rozliczone poprawnie.

- Nowy projekt został złożony pod nazwą Lepsze Perspektywy, z naciskiem na osoby niepełnosprawne w celu nabycia kompetencji niezbędnych do życia - mówi dyrektor MOPS, Magdalena Stefańska.

Twoja reakcja na artykuł?

7
27%
Cieszy
15
58%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
0
0%
Złości
3
12%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group