Sobota, 16 października
Imieniny: Gerarda, Gawła
Czytających: 2924
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kolejny sukces wałbrzyskiego szpitala

Czwartek, 14 marca 2019, 15:14
Autor: red
Wałbrzych: Kolejny sukces wałbrzyskiego szpitala
Fot. archiwum
11 marca w wałbrzyskim Specjalistycznym Szpitalu im. dra. Alfreda Sokołowskiego miało miejsce kolejne bardzo istotne wydarzenie.

Lekarze Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Specjalistycznego Szpitala im. dra. Alfreda Sokołowskiego przy współpracy z prof. Danielem Kotrychem z Kliniki Ortopedii, Traumatologii i Onkologii Narządu Ruchu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, wykonali pierwszą w Wałbrzychu operację usunięcia zmiany nowotworowej bliższego końca kości udowej wraz z częścią jej trzonu, a następnie z implantacją endoprotezy poresekcyjnej stawu biodrowego i kości udowej.

Endoprotezy poresekcyjne są optymalnym rozwiązaniem dla chorych onkologicznych, u których zmiany przerzutowe lokalizują się w obrębie kości i grożą wystąpieniem złamania patologicznego, pozwalają na usunięcie zdeformowanej nowotworem kości i zastąpienie jej implantem metalowym z odtworzeniem stawów. Do niedawna chorzy ci byli skazywani na trwałe inwalidztwo albo na odcięcie kończyny.

Zabieg, jaki miał miejsce w wałbrzyskim szpitalu, to efekt wielomiesiecznych przygotowań zespołu - szkoleń, kursów oraz zgromadzenia odpowiedniego sprzętu medycznego, jak również nawiązania współpracy z prof. Danielem Kotrychem z Kliniki Ortopedii, Traumatologii i Onkologii Narządu Ruchu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Twoja reakcja na artykuł?

42
79%
Cieszy
4
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
4%
Złości
5
9%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group