Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 2122
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Komendant Policji spotkał się z mediami

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 9 marca 2017, 16:31
Aktualizacja: Piątek, 10 marca 2017, 9:33
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu nowy komendant – mł. insp. Maciej Januszkiewicz spotkał się z przedstawicielami lokalnych mediów.

Maciej Januszkiewicz jest Komendantem Miejskim Policji w Wałbrzychu od niedawna. Decyzją insp. Arkadiusza Golanowskiego - Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu z dniem 25 lutego zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Baszturę, który odszedł na emeryturę. Nowy Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu rozpoczął spotkanie od przedstawienia swojej ścieżki zawodowej.

- W szeregi policji wstąpiłem w 1991 roku. Od tamtej pory przez prawie 26 lat pełniłem służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Legnicy na różnych stanowiskach prewencyjnych i kryminalnych. Tak było do 2001 roku - w tym roku skończyłem szkołę oficerską. Po skończeniu szkoły oficerskiej Komendant Miejski Policji w Legnicy powierzył mi pełnienie obowiązków Zastępcy Komendanta Komisariatu Miejskiego w Legnicy. Następnie do 2008 roku pełniłem funkcję Komendanta Komisariatu Policji w Chojnowie. W 2011 roku Komendant Miejski uznał, że powinienem pełnić funkcję Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy. Przez te wszystkie lata pełniąc funkcje kierownicze nadzorowałem pion kryminalny, głównie byłem związany z pionem kryminalnym, ale nie są mi również obce zagadnienia pionu prewencji, pionu ruchu drogowego. Pracując na komisariacie w Chojnowie te wszystkie zagadnienia musiałem ogarnąć i nadzorować. Od 2012 roku pełniłem funkcję I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy. Od 25 lutego Komendant Wojewódzki powierzył mi pełnienie obowiązków Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu - powiedział Maciej Januszkiewicz.

O nadchodzących zmianach, planach i działaniach, które będą przeprowadzone w najbliższym czasie Maciej Januszkiewicz powiedział:

- Są zagadnienia uniwersalne jeżeli chodzi o pracę policji. Pierwszym z nich jest ograniczanie ilości zdarzeń na danym terenie. Jest to priorytet jeżeli chodzi o pracę policji. Drugim z takich elementów jest podwyższanie skuteczności pracy policji a więc wykrywalność powinna być utrzymywana na odpowiednio wysokim poziomie. Kolejnym zagadnieniem, którym policja zajmuje się na co dzień i który powinien ulegać poprawie jest zagadnienie ruchu drogowego, bezpieczeństwo na drodze. Jeżeli chodzi konkretnie o wałbrzyską policję to z pierwszych obserwacji wynika, że na pewno wizerunek powinien ulec zmianie. Przekaz medialny również. Zależy mi bardzo na tym, aby praca wałbrzyskiej policji była akceptowana społecznie. Bez tej akceptacji trudno jest pracować czy współpracować z instytucjami czy społeczeństwem w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. To są elementy, które na początku chciałbym poprawić.

Jak zapewnił Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu Maciej Januszkiewicz kadra Komendy Miejskiej w Wałbrzychu jest profesjonalna a policjanci wykonują swoje zadania na najwyższym poziomie, w związku z czym nie są planowane żadne ruchy personalne. Nie będzie też żadnych modyfikacji jeżeli chodzi o plany restrukturyzacyjne dotyczące komisariatów wałbrzyskiej policji. Docelowo w Wałbrzychu będą dwa duże komisariaty - odremontowany Komisariat Policji II przy ulicy Psie Pole i nowo budowany Komisariat Policji I przy ulicy Wieniawskiego, którego budowa ma się zakończyć w 2019 roku.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~łozo 9-03-2017 17:51
czy tę wypowiedź redagował sam komendant,czy dziennikarz? same błędy - interpunkcja, język...wstyd
~Wiecha 10-03-2017 6:44
Oj się zmieni w wałbrzyskiej policji, się zmieni...
~ 10-03-2017 7:22
...gówno się zmieni
~Leszek 10-03-2017 7:43
A co z komisiariatem na Białym Kamieniu ?
~krasnal 10-03-2017 13:35
Łapy łapy cztery łapy... a i tak to biskupi pedofile rządzą policją
~Dario 10-03-2017 18:15
A pan były komendant nie będzie doradcą prezydenta Romana ds poprawy jakości powietrza abo czegoś innego? No coś mu musi znaleźć za wierność i oddanie
~Mirek 25-03-2017 10:58
Brawo Basztura, a myślałem, że potrafisz mieć jaja. A tu nic, jak zbity pies schowałeś się do budy. Żadnego wywiadu na swoją obronę. Przykro mi bardzo, że wizerunkowo doprowadziłeś wałbrzyską policję na samo dno.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group