Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 4299
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Komunikacja po nowemu

Czwartek, 29 września 2022, 5:36
Autor: PAW
Wałbrzych: Komunikacja po nowemu
Fot. red
Gmina Wałbrzych ogłosiła przetarg na obsługę komunikacji miejskiej od stycznia 2023 roku.

Umowa z operatorem ma zostać zawarta na 18 miesięcy. Niedawno Gmina Wałbrzych podpisała umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska na zakup 20 autobusów wodorowych. To jednak melodia przyszłości i raczej mowa o latach 2024 lub 2025. Co zatem może nas czekać w roku 2023 i w pierwszym półroczu roku 2024?

- Otrzymaliśmy ofertę od Śląskiego Konsorcjum Autobusowego, które dotychczas realizowało przewozy w naszym mieście dysponując 55 autobusami - informuje prezydent Roman Szełemej. - Część z tych autobusów ma 10 lat, inne 8 i dlatego w przetargu zawarliśmy informację, że powinny zostać odnowione. To była jedyna oferta, która jednak jest znacznie droższa od obecnej, czego spodziewaliśmy się, bowiem ceny paliwa rosną i cena pracy, choćby kierowców, też rośnie.

Na razie nie zapadła decyzja czy te warunki przez Gminę Wałbrzych zostaną przyjęte i zaakceptowane czy też jednak nasz samorząd zdecyduje się na przeprowadzenie drugiego przetargu z nadzieją na niższą cenę. Gmina będzie wstępnie negocjować z oferentem propozycję, tak by nie podnosić cen biletów dla mieszkańców. Nie ma też obaw, że transport autobusowy od nowego roku nie będzie działał. Prezydent zapewnia, że będzie działała na dotychczasowych liniach i nie tylko.

- Na pewno zostanie uruchomiona nowa linia, bo jest to związane z budową obwodnicy - kontynuuje Szełemej. - Być może wprowadzimy pewne korekty istniejących już linii, by dostosować je do potrzeb mieszkańców.

Twoja reakcja na artykuł?

22
30%
Cieszy
7
10%
Hahaha
2
3%
Nudzi
5
7%
Smuci
3
4%
Złości
34
47%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group