Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 2673
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Koncert rotariański w Filharmonii Sudeckiej

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 18 grudnia 2011, 10:50
Aktualizacja: 11:36
Autor: Sven
Fot. Sven
W sobotni wieczór odbył się coroczny Bożonarodzeniowy Koncert Rotariański. Impreza jak zwykle odbyła się w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu.

Był to już szesnasty Bożonarodzeniowy Koncert Rotariański w Filharmonii Sudeckiej. Każdorazowo dochód z koncertów przekazywany jest na cele charytatywne i stypendia rotariańskie, będące podstawowym elementem działalności dobroczynnej klubów rotariańskich. Stypendia przyznawane są uczniom wyróżniającym się szczególnymi uzdolnieniami w nauce, kulturze czy sporcie.

Klub Rotary Świdnica – Wałbrzych od początku działalności przyznał już siedemdziesiąt pięć stypendiów na łączną kwotę stu pięćdziesięciu tysięcy złotych.

- Klub Rotary Świdnica – Wałbrzych jest jednym z prawie trzydziestu czterech tysięcy klubów działających w blisko stu siedemdziesięciu krajach świata. Motto Rotarian „Służba ponad własne interesy” realizowane jest poprzez realizowane cele. Jednym z takich celów jest wspieranie młodych, szczególnie uzdolnionych osób. Stypendia edukacyjne przyznajemy od 2005 roku. Środki pozyskujemy głownie z wpłat członków klubu, ale także darowiznom i cyklicznym wydarzeniom, takim jak Bożonarodzeniowy Koncert Rotariański – mówił Prezydent Rotary Club Świdnica – Wałbrzych Artur Mazurkiewicz.

W programie koncertu, który zagrała Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu pod dyrekcją Józefa Wiłkomirskiego usłyszeliśmy:
Kolędy,
A. Corelli: Largo - Pastorale z Concerto Grosso na Boże Narodzenie
P. Czajkowski: Trzy fragmenty z baletu "Dziadek do orzechów":
Marsz; Taniec Cukrowej Wróżki; Walc kwiatów
G. Bizet: Pastorale z suity "Arlezjanka"
M. Rimski - Korsakow: Wstęp i marsz z opery "Złoty kogucik"
G. Rossini: Uwertura do opery "Wilhelm Tell"
A. Chaczaturian: Lezginka z baletu "Gajane"

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group