Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 4547
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Konferencja "Inwestycje, Edukacja, Innowacje"

Środa, 22 listopada 2017, 7:44
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Konferencja "Inwestycje, Edukacja, Innowacje"
Fot. Robert Bajek
"Inwestycje, Edukacja, Innowacje" – taki tytuł nosiła konferencja, która odbyła się wczoraj na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Organizatorem konferencji była Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST–PARK" sp. z o. o.

Konferencja podzielona była na trzy części. W części pierwszej nastąpiła prezentacja WSSE i podsumowanie 20-letniej działalności "INVEST-PARKU". Część drugą stanowiły bloki tematyczne, w ramach których odbyła się między innymi prezentacja założeń dotyczących zmian w funkcjonowaniu SSE, przedstawienie zagadnień związanych z systemem innowacji z uwzględnieniem roli samorządów a Anna Zalewska - Minister Edukacji Narodowej mówiła o zmianach w systemie szkolnictwa zawodowego. Trzecią część konferencji stanowiły rozmowy kuluarowe.

Podczas konferencji mowa też była o rozwoju gospodarki dzięki wykwalifikowanym pracownikom, dobrych praktykach współpracy edukacji i biznesu w ramach Klastra Edukacyjnego "INVEST in EDU" i o kształceniu dualnym w Niemczech. Uczestnicy konferencji mogli też zwiedzić stoiska szkół oraz uczelni wyższych. Patronat nad konferencją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rozwoju oraz Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group