Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 3779
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Konkurs na nazwę

Wtorek, 13 kwietnia 2021, 10:39
Aktualizacja: 11:51
Autor: JAZ
Wałbrzych: Konkurs na nazwę
Fot. JAZ
Wiceprezydent miasta, Sylwia Bielawska, podczas dzisiejszego briefingu prasowego, poinformowała, że nazwa budowanej obwodnicy zostanie wyłoniona w formie konkursu.

- Wszelkie informacje są dostępne na stronie Urzędu Miasta. Będzie się to odbywać dwuetapowo. Do 31 maja będzie można nadsyłać drogą elektroniczną propozycje nazwy. Następnie komisja konkursowa wyłoni najciekawsze propozycje. Te zaś zostaną poddane głosowaniu. Oczywiście jeśli ktoś nie będzie chciał wziąć udziału w pierwszej części konkursu, może to zrobić w drugim etapie. I tu zachęcamy do głosowania, które potrwa do 15 lipca – mówi Sylwia Bielawska.

Wiceprezydent zwróciła również uwagę na to, że przesyłane propozycje muszą spełniać założenia regulaminu konkursowego.
- Tu bardzo istotne jest, to że nazwa nie może zawierać wulgaryzmów. Nie może być utożsamiana z zakazanymi treściami. Jeżeli ma dotyczyć osób, to warto pamiętać, że takie muszą nie żyć co najmniej 5 lat. Całość regulaminu jest dostępna na stronie internetowej. Warto się z nim zapoznać - dodaje Sylwia Bielawska.

W tym zawarte są między innymi takie zapisy, z których wynika, że w konkursie mogą wziąć udział jedynie pełnoletni mieszkańcy Wałbrzycha. Nazwa powinna odzwierciedlać wkład Unii Europejskiej w powstanie nowej trasy. Mile widziane będą również nawiązania do jej korzystnego wpływu na środowisko.

Propozycje należy przesyłać na adres mailowy: obwodnica.konkurs@um.walbrzych.pl Regulamin dostępny jest na stronie Urzędu Miasta. Termin zgłoszeń upływa 31 maja. Nową nazwę poznamy pod koniec lipca.

Twoja reakcja na artykuł?

8
31%
Cieszy
10
38%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
1
4%
Złości
6
23%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group