Sobota, 6 marca
Imieniny: Agnieszki, Róży, Wiktora
Czytających: 2272
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii za nami

Piątek, 28 kwietnia 2017, 8:22
Aktualizacja: 9:14
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii za nami
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Publicznej Szkole Podstawowej nr. 5 im. A. i Cz. Centkiewiczów w Wałbrzychu odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii a jego laureaci odebrali cenne nagrody. Konkurs był elementem XV Tygodnia Kultury Brytyjskiej.

Organizowany w PSP nr 5 cyklicznie od 2002 roku Tydzień Kultury Brytyjskiej obejmuje przedstawienia, konkursy, wystawy, pokazy, prezentacje i różnego rodzaju zajęcia, podczas których uczniowie poznają kulturę Wielkiej Brytanii i jednocześnie uczą się języka angielskiego. Tradycyjnie już częścią Tygodnia Kultury Brytyjskiej jest składający się z zadań teoretycznych i praktycznych Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii, który stanowi podsumowanie całego projektu.

- Przez cały tydzień w naszej szkole odbywają się różnego rodzaju eventy związane z historią, tradycjami i kulturą Wielkiej Brytanii. Nowe podstawy programowe obejmują obowiązek przekazywania informacji na temat kultury i tradycji kraju, którego języka się uczymy. Staramy się to robić w formie zabawy, konkursu, rywalizacji - wszystkiego co sprawia, że uczniowie chętniej podejmują się tych zadań. Po raz 14 organizujemy Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii. 3-osobowe drużyny z klas VI ze szkół, które przysłały do nas zgłoszenie, rywalizują ze sobą podczas konkursu pisemnego a 3 drużyny, które zdobyły największą ilość punktów przechodzą do finału - jest to część ustna, obejmująca różne zadania. Ma to podnieść ich kompetencje językowe, ale też wiedzę o Wielkiej Brytanii - powiedziała Iwona Kis - nauczyciel języka angielskiego w PSP 5.

W tegorocznej edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii udział wzięli uczniowie z 11 szkół podstawowych z Wałbrzycha, Sokołowska, Szklarskiej Poręby, Boguszowa Gorc i Szczawna-Zdroju. Najlepsza okazała się drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr. 28 w Wałbrzychu. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Sokołowsku a miejsce trzecie drużyna z Miejskiej Szkoły Podstawowej w Szczawnie-Zdroju. Indywidualnie natomiast na pierwszym miejscu znalazł się Kacper Gawron z PSP nr 23 w Wałbrzychu, na miejscu drugim Aleksandra Sznel z tej samej szkoły a na miejscu trzecim Hanna Marciniuk ze szkoły w Sokołowsku.

W ramach XIV Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii odbył się też konkurs plastyczno-językowy „My Best Friend” dla uczniów klas I-III i „Castles and gardens of Great Britain” dla uczniów klas IV-VI, oraz konkurs literacki „My trip to British Isles” dla uczniów klas IV-VI.

W konkursie plastyczno-językowym dla klas I-III w klasach I pierwsze miejsce zdobyła Oliwia Kowalewska z PSP nr 23, miejsce drugie Karolina Łepecka z PSP nr 5 a miejsce trzecie Adam Hryń z ZSP nr 3 Wałbrzych. W klasach II zwyciężył Kacper Wereszczyński z PSP Mieroszów, miejsce drugie zajęli wspólnie Martyna Wybraniec z PSP nr 5 i Szymon Ostaszewski z PSP Mieroszów a miejsce trzecie Michalina Figiel z ZSP nr 3 Wałbrzych. W klasach III miejsce pierwsze zajął Oliwer Piekarzewicz z PSP nr 5, drugie Julia Walus z PSP Mieroszów i Emilia Lupież z PSP nr 26 a miejsce III Maja Nikolen z PSP nr 26. Wyróżnienie w konkursie otrzymał Tomasz Bartosiak z PSP nr 5.

W klasyfikacji konkursu plastyczno-językowego dla uczniów klas IV-VI pierwsze miejsce zajęła Malwina Marczak z PSP nr 37, miejsce drugie wspólnie Zofia Matusiak z PSP nr 15 i Oliwia Kulesza z PSP nr 37 a miejsce trzecie Sara Tesmer z PSP nr 15. Wyróżnienie otrzymał Mateusz Achtel z PSP nr 28.

W konkursie literackim zwyciężyła Luiza Jordanow z PSP nr 37, miejsce drugie zajęła Emila Wajdowicz z PSP nr 1 Szklarska Poręba a miejsce trzecie Amelia Wasiak z MSP Szczawno-Zdrój.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group