Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 2829
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kontrola wypadła fatalnie

Wtorek, 12 maja 2015, 6:30
Aktualizacja: 14:35
Autor: red
Wałbrzych: Kontrola wypadła fatalnie
Fot. red
7 i 8 maja Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego we Wrocławiu wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przeprowadzili losową kontrolę stanu technicznego pojazdów poruszających się po wałbrzyskich drogach.

Kontrole były dokonywane za pomocą Mobilnej Stacji Kontroli Pojazdów, jedynej takiej w Polsce. Stacja została zakupiona dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i jest całkowicie polskim produktem. Wyposażona jest w homologowane urządzenia do badania jakości spalin, zadymienia, mobilną wagę, urządzenia do badania skuteczności hamulców, amortyzatorów i wiele innych urządzeń pozwalających na obiektywną ocenę stanu technicznego pojazdu. Inspektorzy ITD szczególną uwagę zwracali na jakość spalin i stan układu zawieszenia.

Niestety, wyniki kontroli nie napawają optymizmem. We wszystkich skontrolowanych pojazdach ujawniono usterki, które skutkowały zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. W kilku przypadkach pojazdy nie mogły zostać dopuszczone do ruchu.

Inspektorzy zapowiedzieli, że będą teraz częściej przeprowadzali takie kontrole w naszym mieście.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group