Środa, 1 kwietnia
Imieniny: Grażyny, Hugona, Ireny, Teodora
Czytających: 3550
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kontrowersje na Chopina

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój
Czwartek, 6 lutego 2020, 14:21
Aktualizacja: Piątek, 7 lutego 2020, 8:51
Autor: red
Fot. Uzdrowiskowa Gmina Szczawno–Zdrój
Ulice H. Sienkiewicza i F. Chopina w Szczawnie–Zdroju wzbudzają ostatnimi tygodniami sporo kontrowersji. Oto, jaką informację na ten temat znajdziemy na stronie UM w Szczawnie–Zdroju.

"Dla nowo wyremontowanego odcinka drogi Starosta Wałbrzyski zatwierdził organizację ruchu drogowego, która zawiera dwa warianty wprowadzenia organizacji ruchu. Pierwszy przy utrzymaniu zakazu ruchu, drugi z pełnym otwarciem ruchu. By drugi wariant mógł wejść w życie konieczne są opinie GDDKiA jako dysponenta terenu i przyszłego zarządcy, ZDKiUM jako inwestora budowy obwodnicy oraz policji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo w ruchu drogowym, czy jest on dla wszystkich bezpieczny.

Dotychczas nie wpłynęły opinie ww., dlatego 5 lutego ponownie zwróciliśmy się z prośbą o ich wydanie, czy istnieją przesłanki do przywrócenia otwartego ruchu drogowego na ul. Sienkiewicza i ul. Chopina (na odcinku od ul. Łączyńskiego do ul. Mickiewicza) do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu oraz Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu i Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Wszystkim nam, włącznie z wymienionymi instytucjami, a także wykonawcy realizującemu zamówienie pn. „Budowa obwodnicy Wałbrzycha w ciągu drogi krajowej nr 35”, zależy na bezpieczeństwie. Czasowe wyłączenie w celu wyeliminowania z ruchu pojazdów przejeżdżających tranzytem przez plac budowy ma temu właśnie służyć – bezpieczeństwu mieszkańców Wałbrzycha, Szczawna-Zdroju, jak i wykonawcy, który także odnosi się do tego w sposób pozytywny (cyt. z pisma do Marka Fedoruka, burmistrza Szczawna-Zdroju od Rafała Zimnocha, z-cy dyrektora kontraktu, firmy Budimex: ” (…) niemniej jego obecne ograniczenie w sposób znaczący wpłynie na usprawnienie i czas realizacji poszczególnych etapów robót, nie tylko w zakresie przebudowy samej ul. Łączyńskiego, ale również w zakresie budowy trasy głównej obwodnicy, znajdującej się w jej bezpośrednim sąsiedztwie”).

W odpowiedzi Starosty Wałbrzyskiego czytamy, że „wydając upoważnienia zarządca drogi musi kierować się przede wszystkim zasadami bezpieczeństwa ruchu drogowego, potrzebą dojazdu docelowego do miejsca zamieszkania”, a także, że „niedopuszczalne jest wydawanie upoważnienia na wjazd tylko wybranym, uprzywilejowanym szerokorozumianym mieszkańcom miasta Szczawna-Zdroju”. - czytamy na stronie internetowej Urzędu Miasta w Szczawnie-Zdroju.

Twoja reakcja na artykuł?

3
19%
Cieszy
2
13%
Dziwi
1
6%
Nudzi
1
6%
Smuci
6
38%
Złości
3
19%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group