Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 2762
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Konwencja Wyborcza KW PiS

Środa, 3 października 2018, 11:28
Aktualizacja: Czwartek, 4 października 2018, 14:42
Autor: red.
Wałbrzych: Konwencja Wyborcza KW PiS
Fot. red.
W Hotelu Maria odbyła się Samorządowa Konwencja Wyborcza KW Prawa i Sprawiedliwości.

Konwencję otworzyła Anna Zalewska - Minister Edukacji Narodowej, która zwracała uwagę na bardzo duże zadłużenie naszego miasta, na niejasne wydatkowanie środków z subwencji oświatowej, ale przede wszystkim wykazywała, powołując się również na słowa premiera Mateusza Morawieckiego, że prawidłowy rozwój Wałbrzych gwarantuje tylko Ireneusz Zyska.

- Premier Mateusz Morawiecki powiedział: dotrzymaliśmy słowa w rządzie, dotrzymamy w samorządzie. Ale tylko pod jednym warunkiem - że prezydentem Wałbrzycha będzie Ireneusz Zyska - powiedziała Anna Zalewska.

O kandydaturze Ireneusza Zyski na stanowisko prezydenta Wałbrzycha mówił również Kamil Zieliński - Wicewojewoda Dolnośląski:

- Znam Irka, wiem jak przeżywa to co się dzisiaj w mieście dzieje i jak zabiega o to, żeby się dobrze działo nie tylko w Wałbrzychu, ale w całym okręgu.

Program wyborczy Ireneusza Zyski: "WałbrzychZyska 5+" opiera się na pięciu głównych punktach. Są to: rewitalizacja przemysłowa, infrastruktura, czyste środowisko, zdrowie i aktywność oraz perspektywy rozwoju. Ireneusz Zyska chce między innymi pozyskać poważnych inwestorów, stworzyć strategię rozwoju przemysłowego, zrewitalizować tereny pogórnicze, zadbać o dobre połączenie drogowe z Wrocławiem, utworzyć kolej śródmiejską, wprowadzić program "Ciepły Dom", dokonać transformacji energetycznej, wprowadzić zaawansowaną gospodarkę odpadami, rozwijać aktywność sportową i obiekty sportowe, kultywować tradycje regionu, utworzyć krajowy ośrodek diagnostyki nowotworowej, wybudować 5 tysięcy mieszkań, wspierać rodziny wielodzietne, wprowadzić niższe opłaty lokalne i podatki i profesjonalnie zarządzanie przestrzenią miejską.

Twoja reakcja na artykuł?

2
9%
Cieszy
1
5%
Hahaha
1
5%
Nudzi
1
5%
Smuci
4
18%
Złości
13
59%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (65) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group