Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 4326
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Kosze przy szlakach

Wtorek, 30 czerwca 2020, 15:27
Aktualizacja: Środa, 1 lipca 2020, 9:06
Autor: red
REGION, Mieroszów: Kosze przy szlakach
Fot. Gmina Mieroszów
W ramach porozumienia zawartego z Nadleśnictwo Wałbrzych, które w ramach współpracy udostępniło grunty pod posadowienie koszy na odpady, Gmina Mieroszów zakupiła i zamontowała pojemniki w pobliżu uczęszczanych szlaków turystycznych.

Kosze postawiono w następujących lokalizacjach: Rybnica Leśna - Obiekt PTTK Andrzejówka, Sokołowsko - Parking Leśny Sokołowsko Leśne Źródło, Unisław Śląski - Parking Leśny, Mieroszów - Parking Leśny przy ul. Kwiatowej.

Tymczasem jak informuje Nadleśnictwo Wałbrzych, w 3 zbiornikach wybudowanych w ramach Małej Retencji Górskiej po ostatnich deszczach wreszcie pojawiła się woda i wszystkie zbiorniki są wypełnione.
- Takie zbiorniki to ważna sprawa. Oprócz magazynowania wody zapewniają też jej źródło potrzebne roślinom, jak i zwierzętom. Są specjalnie zaprojektowane tak, aby tworzyły dobre warunki dla bytowania i rozrodu płazów.
Zwiększają również bioróżnorodność w lesie oraz łagodzą lokalny mikroklimat. W razie, kiedy w lesie pojawi się ogień pozwalają nam szybko reagować dzięki możliwości pobierania wody na miejscu - informuje Nadleśnictwo Wałbrzych.

Twoja reakcja na artykuł?

10
67%
Cieszy
2
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
7%
Smuci
0
0%
Złości
2
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group