Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 4012
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Kosztowny spacer

Czwartek, 9 kwietnia 2020, 13:27
Aktualizacja: Piątek, 10 kwietnia 2020, 7:56
Autor: red
Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Kosztowny spacer
Fot. KMP Wałbrzych
Szedł środkiem drogi stwarzając zagrożenie dla siebie i innych. Podczas legitymowania przez policjantów prewencji dodatkowo lekceważąco podszedł do obowiązujących na terenie Polski przepisów związanych z epidemią koronawirusa. Został więc ukarany mandatem karnym. I nie było by w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że 28–letni mieszkaniec Boguszowa–Gorc podpisał się na mandacie cudzym nazwiskiem.

Była środa, pierwsza w nocy, kiedy przejeżdżający ul. Ludową w Wałbrzychu policjanci zauważyli mężczyznę idącego środkiem drogi. Najpierw zwrócili mu uwagę, jednak 28-latek w sposób agresywny odpowiedział funkcjonariuszom, że idzie w tym momencie na piwo i nikt mu tego nie zabroni. Policjanci za popełnione wykroczenie zaproponowali więc mężczyźnie mandat karny kredytowany w kwocie 500 złotych w związku z naruszeniem przepisów prawa. 28-latek wyraził zgodę na jego przyjęcie, ale ku zdziwieniu policjantów podpisał się... innym nazwiskiem.

Funkcjonariusze ostatecznie ustalili, że mężczyzna użył nazwiska panieńskiego swojej matki, a to oznaczało, że popełnił przestępstwo. W trakcie dalszych czynności 28-latek oświadczył, iż zrobił to celowo i nie podpisze mandatu swoimi danymi. Teraz mieszkaniec Boguszowa-Gorc stanie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Twoja reakcja na artykuł?

13
41%
Cieszy
1
3%
Hahaha
1
3%
Nudzi
3
9%
Smuci
3
9%
Złości
11
34%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group