Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2520
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kra na rzece przyczyną podtopień

Wiadomości: REGION, Czarny Bór
Środa, 29 lutego 2012, 11:59
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 7:51
Autor: PAW
Fot. użyczone
W ostatnich dniach temperatury powietrza znacznie wzrosły. Jedni z tego faktu bardzo się ucieszyli, ale dla innych nagła zmiana temperatur i odwilż oznaczają mnóstwo problemów.

W gminie Czarny Bór niemal każdorazowo po obfitych opadach deszczu, bądź właśnie po roztopach, pojawia się ten sam problem. Niektóre gospodarstwa, leżące w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Lesk, narażone są na podtopienia.

Nie inaczej było i tym razem. W ostatnich dniach sytuacja najgorzej wyglądała w Witkowie. Tam kra o grubości kilkudziesięciu centymetrów powodowała zator na rzece i wylewanie Lesku na pobliskie łąki i pastwiska. Na szczęście, dzięki szybkiej i skutecznej akcji strażaków z OSP udało się uniknąć najgorszego, czyli zalania domów. Wprawdzie w piątek i sobotę trwała akcja na rzecze, ale okazała się ona na tyle skuteczna, że oprócz pojedynczych przypadków zalewania terenów przeznaczonych pod uprawy, obyło się bez większych szkód.

W innych miejscowościach gminy było jeszcze spokojnej. Jaczków, który dotąd był najczęściej niszczony przez wielką wodę, tym razem dzięki pracom wykonanym na rzece, wyszedł z opresji bez szwanku.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group