Piątek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 3983
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kradł i niszczył

Niedziela, 24 kwietnia 2022, 7:54
Autor: red
Wałbrzych: Kradł i niszczył
Fot. KMP Wałbrzych
Za przestępstwo włamania i uszkodzenia mienia odpowie 21–latek zatrzymany przez policjantów z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu. Do zdarzeń doszło pod koniec ubiegłego roku i w styczniu br. w Wałbrzychu.

Kryminalni z „dwójki” prowadzili sprawę kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia, do których w ostatnim czasie doszło na terenie Wałbrzycha. Do pierwszej z nich w minioną noc sylwestrową. Sprawca dostał się do przydomowej komórki przy ul. Kraszewskiego i ukradł komplet opon samochodowych oraz podkaszarkę powodując straty w wysokości ponad 2000 zł. Kilka dni później, pod koniec stycznia, miało miejsce zniszczenie mienia, gdzie sprawca poprzez rzucenie kamieniem wybił tylną szybę w zaparkowanym przy ul. Konopnickiej samochodzie. Wyrządzone szkody wyniosły 850 zł.

Kiedy funkcjonariusze kryminalni z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu otrzymali zgłoszenia, od razu zajęli się ustaleniem sprawcy lub sprawców tych czynów. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych kryminalni wyjaśnili przebieg zdarzeń i wytypowali osobę odpowiedzialną za te przestępstwa. Do sprawy mundurowi zatrzymali 21-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty popełnienia przestępstw przeciwko mieniu. Podejrzany przyznał się do włamania oraz uszkodzenie mienia.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, a za uszkodzenie mienia do lat 5.

Twoja reakcja na artykuł?

3
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
11%
Złości
5
56%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group