Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 4897
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kradli samochody i podpalali altanki

Sobota, 7 grudnia 2013, 6:20
Autor: opr.red.
Region: Kradli samochody i podpalali altanki
Fot. użyczone
Sąd Rodzinny i Nieletnich zajmie się sprawą czwórki nieletnich mieszkańców Świebodzic, którzy wspólnie z dorosłymi dokonywali kradzieży samochodów i rowerów na terenie Świebodzic. Na kradzieżach ich działalność się nie skończyła, na terenie Świebodzic podpalili 7 altanek.

Policjanci z Komisariatu Policji w Świebodzicach prowadząc czynności w sprawie kradzieży samochodów, zatrzymali 6 mieszkańców powiatu świdnickiego czterech nieletnich w wieku 14-17 lat i dwóch 18-latków. Młodzi mężczyźni na swoich kontach mają 5 kradzieży rowerów, 7 spalonych altanek, (gdzie straty poniesione przez właścicieli wyniosły ponad 30 tysięcy złotych), 10 usiłowań kradzieży samochodów oraz 4 kradzieże samochodów osobowych – trzech Daewoo TICO i Fiata 126p.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci odzyskali trzy skradzione pojazdy, którymi sprawcy jeździli do wyczerpania paliwa i porzucili je. Jeden ze skradzionych samochodów udało im się sprzedać, natomiast skradzione rowery zostały sprzedane w całości lub na części.

Wobec dwóch dorosłych zastosowane zostały już środki zapobiegawcze w postaci dozorów policyjnych, dwa razy w tygodniu muszą meldować się w Komisariacie w Świebodzicach, natomiast sprawą nieletnich zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich w Świdnicy.

Za czyny, których dopuścili się zatrzymani może im grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: www.swidnica.policja.gov.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group