Sobota, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 3363
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kradły sadzonki

Środa, 16 kwietnia 2014, 10:39
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Kradły sadzonki
Fot. użyczone
Fala dewastacji i kradzieży na nowo budowanym placu między ulicami Rycerską i Limanowskiego nie słabnie. Dwie mieszkanki Wałbrzycha postanowiły uzupełnić braki roślinności we własnych ogródkach przydomowych.

W poniedziałek 14 kwietnia kilka minut po godzinie 20.00 funkcjonariusz Straży Miejskiej podczas rutynowej kontroli placu Rycerskiego zauważył dwie kobiety. Jedna z wałbrzyszanek pospiesznie wyrywała nowo posadzone krzaki róż z klombu tuż za budynkami przy ulicy Rycerskiej, a druga kobieta pakowała skradzione sadzonki do reklamówki.

Kobiety nie zauważyły nadchodzącego strażnika. Dopiero, kiedy stanął przez nimi, zdały sobie sprawę z powagi sytuacji. Jak się tłumaczyły, mieszkanki Śródmieścia i Nowego Miasta, potrzebowały jedynie kilku sadzonek dla siebie do ogródka przydomowego.
- Tu jest tyle tych kwiatków, że na pewno nikt by nie zauważył - zapewniała jedna z kobiet.

Niedoszłe ogrodniczki drogo zapłaciły za swój czyn. Każda z nich została ukarana mandatem w wysokości 500 zł w związku z popełnionym wykroczeniem z art. 144 §2 Kodeksu Wykroczeń, tj. niszczenie krzewów stanowiących zadrzewienie przydrożne.

źródło: www.strazmiejska.walbrzych.pl

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group