Czwartek, 29 października
Imieniny: Wioletty, Jacka
Czytających: 2677
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kradzieże to dla nich dzień powszedni

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 29 stycznia 2010, 16:42
Aktualizacja: 16:43
Autor: red
Wałbrzyscy policjanci zatrzymali dwóch 17–letnich chłopców podejrzewanych o dokonanie kilkunastu czynów karalnych. Głównie nastolatkowie zajmowali się włamaniami i kradzieżami.

Najczęściej do przestępstw dochodziło w Wałbrzychu i Szczawnie-Zdroju. Chłopcy zostali zatrzymani w związku z podejrzeniem o włamanie do jednego z remontowanych budynków w styczniu 2008 roku. Ukradli stamtąd m. in. rury i kształtki aluminiowe. W czasie prowadzenia śledztwa okazało się, że nastolatkowie mają na koncie szereg innych przestępstw. Funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu duetowi, że są sprawcami kilkunastu innych włamań i kradzieży, których dokonali w latach ubiegłych.

Sprawcy specjalizowali się we włamaniach do sklepów, ale mają na koncie również włamania do altan działkowych. Nie gardzili kradzieżami ulicznych studzienek kanalizacyjnych. Śledczy udowodnili im 5 włamań do obiektów handlowych. Wszystkie przestępstwa zostały zarejestrowane podczas eksperymentów procesowych. Nieletni przyznali się do zarzucanych im czynów i obszernie wyjaśnili policjantom tajemnice swojego przestępczego procederu. Jak zeznali, głównym powodem dokonywanych kradzieży okazała się być chęć zysku.

Teraz duet siedemnastolatków oczekuje na spotkanie z sędzią rodzinnym, który zadecyduje o dalszych ich losach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group