Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 3040
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Kredyt gotówkowy – kiedy warto z niego skorzystać?

Piątek, 14 lutego 2020, 7:31
Aktualizacja: 8:35
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Kredyt gotówkowy – kiedy warto z niego skorzystać?
Fot. użyczone
Wzięcie kredytu gotówkowego, to poważna decyzja, dlatego podjęcie jej niejednokrotnie spędza nam sen z powiek. Nie mniej jednak coraz częściej od wahania przechodzimy do czynów. W takim razie, kiedy pożyczka jest dobrym wyborem?

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, czym w praktyce jest wzięcie kredytu gotówkowego. To nic innego jak wypożyczenie pieniędzy na konkretny czas. Z tym że, taka pożyczka różni się od tej wziętej u mamy – w tym przypadku będziemy musieli oddać więcej niż wzięliśmy, wszystko zależy od naliczanych odsetek.

W zależności od oferty możemy wziąć od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych, na konkretny cel i na konkretny termin spłaty, którego należy przestrzegać. Najczęściej możemy nadpłacać nasze zadłużenie, co w większości przypadków się opłaca ponieważ skraca cały proces oraz w perspektywie czasu zmniejsza kwotę do spłaty (tą naliczoną na początku wliczającą odsetki).

Kredyt dla każdego?

Zanim zaczniemy wydawać pożyczone pieniądze warto zastanowić się czy w ogóle je dostaniemy. Przede wszystkim, aby ubiegać się o kredyt gotówkowy musimy być pełnoletni oraz musimy spełniać konkretne warunki, najczęściej są one wszędzie takie same, nie mniej jednak mogą się nieco różnić w różnych bankach. To też kolejna kwestia – zadłużenie możemy wziąć nie tylko stacjonarnie w banku. W dobie internetu, kredyt gotówkowy można wziąć również drogą online, w specjalnych porównywarkach finansowych. Jest to świetne wyjście, które może zaoszczędzić nie tylko czas, ale i fundusze.

A, i będziemy proszeni o przedstawienie niezbędnych dokumentów – zaświadczenie o zarobkach, umowa o pracę, a nawet deklarację podatkową. To pozwoli zweryfikować czy mamy zdolność kredytową, a jeśli tak to jaką.

Kiedy najlepiej wziąć kredyt?

Przede wszystkim warto pamiętać, że to powinna być tylko nasza decyzja. Jesteśmy dorośli i w zasadzie nikomu nie musimy się tłumaczyć dlaczego i po co chcemy pożyczyć pieniądze. Chyba, że myślimy o wzięciu kredytu hipotecznego – tutaj kwestia wygląda nieco inaczej.
Nie mniej jednak jeśli czujemy, że to jest ten czas i miejsce nikomu nic do tego. Bądźmy w tym wszystkim odpowiedzialni. Co to znaczy? Przede wszystkim – zadłużając się nie miejmy innych niespłaconych pożyczek. Musimy również cieszyć się dobrą sytuacją finansową, przede wszystkim musi ona być pewna – najczęściej oznacza to umowę o pracę na czas nieokreślony.

Przed podjęciem tej decyzji warto w domu, na spokojnie przeanalizować wszystkie za i przeciw. Skonsultować to z najbliższymi osobami, zebrać ich opinie. To pozwoli nam podjąć najlepszą decyzję, która nie zawsze oznacza wzięcie kredytu, bo czasem tak naprawdę wystarczy zacisnąć pasa, albo wybrać nieco tańszą opcję. Z drugiej strony, może nasze dogłębne analizy wykażą, że jesteśmy gotowi na kredyt, a jego spłata wcale nie obciąży naszego domowego budżetu – wszystko jest kwestią dobrego przekalkulowania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
75%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
25%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group