Wtorek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 2631
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kredyt gotówkowy – kiedy warto z niego skorzystać?

Wiadomości: Wałbrzych/Kraj
Piątek, 14 lutego 2020, 7:31
Aktualizacja: 8:35
Autor: red
Fot. użyczone
Wzięcie kredytu gotówkowego, to poważna decyzja, dlatego podjęcie jej niejednokrotnie spędza nam sen z powiek. Nie mniej jednak coraz częściej od wahania przechodzimy do czynów. W takim razie, kiedy pożyczka jest dobrym wyborem?

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, czym w praktyce jest wzięcie kredytu gotówkowego. To nic innego jak wypożyczenie pieniędzy na konkretny czas. Z tym że, taka pożyczka różni się od tej wziętej u mamy – w tym przypadku będziemy musieli oddać więcej niż wzięliśmy, wszystko zależy od naliczanych odsetek.

W zależności od oferty możemy wziąć od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych, na konkretny cel i na konkretny termin spłaty, którego należy przestrzegać. Najczęściej możemy nadpłacać nasze zadłużenie, co w większości przypadków się opłaca ponieważ skraca cały proces oraz w perspektywie czasu zmniejsza kwotę do spłaty (tą naliczoną na początku wliczającą odsetki).

Kredyt dla każdego?

Zanim zaczniemy wydawać pożyczone pieniądze warto zastanowić się czy w ogóle je dostaniemy. Przede wszystkim, aby ubiegać się o kredyt gotówkowy musimy być pełnoletni oraz musimy spełniać konkretne warunki, najczęściej są one wszędzie takie same, nie mniej jednak mogą się nieco różnić w różnych bankach. To też kolejna kwestia – zadłużenie możemy wziąć nie tylko stacjonarnie w banku. W dobie internetu, kredyt gotówkowy można wziąć również drogą online, w specjalnych porównywarkach finansowych. Jest to świetne wyjście, które może zaoszczędzić nie tylko czas, ale i fundusze.

A, i będziemy proszeni o przedstawienie niezbędnych dokumentów – zaświadczenie o zarobkach, umowa o pracę, a nawet deklarację podatkową. To pozwoli zweryfikować czy mamy zdolność kredytową, a jeśli tak to jaką.

Kiedy najlepiej wziąć kredyt?

Przede wszystkim warto pamiętać, że to powinna być tylko nasza decyzja. Jesteśmy dorośli i w zasadzie nikomu nie musimy się tłumaczyć dlaczego i po co chcemy pożyczyć pieniądze. Chyba, że myślimy o wzięciu kredytu hipotecznego – tutaj kwestia wygląda nieco inaczej.
Nie mniej jednak jeśli czujemy, że to jest ten czas i miejsce nikomu nic do tego. Bądźmy w tym wszystkim odpowiedzialni. Co to znaczy? Przede wszystkim – zadłużając się nie miejmy innych niespłaconych pożyczek. Musimy również cieszyć się dobrą sytuacją finansową, przede wszystkim musi ona być pewna – najczęściej oznacza to umowę o pracę na czas nieokreślony.

Przed podjęciem tej decyzji warto w domu, na spokojnie przeanalizować wszystkie za i przeciw. Skonsultować to z najbliższymi osobami, zebrać ich opinie. To pozwoli nam podjąć najlepszą decyzję, która nie zawsze oznacza wzięcie kredytu, bo czasem tak naprawdę wystarczy zacisnąć pasa, albo wybrać nieco tańszą opcję. Z drugiej strony, może nasze dogłębne analizy wykażą, że jesteśmy gotowi na kredyt, a jego spłata wcale nie obciąży naszego domowego budżetu – wszystko jest kwestią dobrego przekalkulowania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
75%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
25%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Jan z Gór 14-02-2020 8:48
Nigdy! Jeśli ktoś nie potrafi uzbierać na zachciankę, wakacje, TV, samochód to nie będzie potrafił spłacić kredytu, który zawsze jest droższy niż zakup gotówkowy. (Nie piszę tu o zdrowiu)
~O zgrozo 14-02-2020 9:51
do: ~Jan z Gór (8:48)
Głupi jesteś TV się zepsuje i mam zbierać 2 lata na TV i siedzieć bez telewizora ? pralka mi się zepsuje i mam czekać 2 lata aż uzbieram ? chodzić brudny ? Po to są raty że możesz szybko coś mieć od razu i sobie spokojnie spłacać raty.
~Jan z Gór 15-02-2020 22:44
do: ~O zgrozo (9:51)
Jeśli nie masz 10 tysięcy odłożonych to chyba coś z Tobą nie tak. Chyba że masz 17 lat i mieszkasz z rodzicami. 2 lata zbierać na pralkę? To chyba żyjesz ze sprzedaży grzybów przy lesie. Choć nawet w ten sposób, w sezonie uzbierasz na pralkę. Ręce opadają jak nasze społeczeństwo jest niewykształcone z finansów.
~olo 14-02-2020 9:26
Lichwa ,bierzesz 1 tys zł oddasz dwa , najlepszy biznes w PL
~oh 14-02-2020 11:44
do: ~olo (9:26)
Jak bierzesz w typowych chwilówkach to tak to jest.
~ 14-02-2020 12:07
Prezydent Wałbrzycha wam doradzi jaki wziąć kredyt😊
~ksiegowy 14-02-2020 20:49
Pożyczać , konsumowac, pracować. W kolo Bartek . Ot, sens życia ludzi zagubionych.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group