Środa, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 5513
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Kredytu nie zamierzał spłacać

Sobota, 3 czerwca 2023, 9:57
Autor: red
Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Kredytu nie zamierzał spłacać
Fot. KMP Wałbrzych
W wyniku działań operacyjnych i procesowych wałbrzyscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą postawili zarzut oszustwa 23–letniemu mieszkańcowi powiatu wałbrzyskiego, który w listopadzie zeszłego temu doprowadził do niekorzystnego rozporządzania mieniem pracowników ogólnopolskiej placówki parabankowej, a wartość strat, poprzez zaciągnięcie przez niego kredytu, to 3 tysiące złotych.

Funkcjonariusze z Wałbrzycha ustalili, że 20 listopada 2022 roku podejrzany przez internet złożył wniosek do jednej z firm oferującej pożyczki. W oświadczeniu zawarł jednak nieprawdziwe dane co do osiąganych miesięcznych dochodów oraz co do samego zatrudnienia.

Po weryfikacji mężczyzna otrzymała kredyt w kwocie 3 tysięcy złotych. Jego celem od początku było jednak wzbogacenie się. Podejrzany nie zamierzał spłacać długu. Na konto parabanku do momentu postawienia mu zarzutów nie wpłynęła żadna rata.

Tym samym działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej 23-latek doprowadził firmę do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem. Mężczyzna za oszustwo odpowie przed sądem. Mieszkaniec Boguszowa-Gorc może teraz spędzić za kratami więzienia 8 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

1
11%
Cieszy
1
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
44%
Złości
3
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group