Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 3986
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Krok od tragedii

Środa, 23 lutego 2022, 8:42
Aktualizacja: 8:44
Autor: red
Wałbrzych: Krok od tragedii
Fot. KMP Wałbrzych
Wczoraj przed południem 29–letni wałbrzyszanin uderzył w bariery ochronne znajdujące się przy jednej ze szkół na Starym Zdroju. Gdyby nie one, potrąciłby idące chodnikiem dzieci.

Do zdarzenia doszło około godziny 11:00 na ul. 11 Listopada w Wałbrzychu. Mężczyzna jechał w kierunku ul. Armii Krajowej. Przed przejściem dla pieszych stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i uderzył w barierki oddzielające chodnik od jezdni. Na szczęście w tej sytuacji nikomu nic się nie stało. Gdyby jednak przebił się przez zaporę, potrąciłby idące chodnikiem dzieci. Policjanci ruchu drogowego ustalili, że sam samochód był w bardzo złym stanie technicznym, a 29-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Przy kumulacji tylu faktów nie można było mówić o pobłażliwości ze strony mundurowych. Funkcjonariusze za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym ukarali kierującego mandatem karnym w kwocie 5 tysięcy złotych, a za poruszanie się pojazdem pomimo złego stanu technicznego wystawiali mandat karny w kwocie 500 złotych. Pojazd trafił na parking strzeżony.

Kolejno sporządzili także dokumentację do wniosku o ukaranie za jazdę pomimo braku uprawnień. Mężczyznę czeka więc zakaz kierowania pojazdem. Jeżeli 29-latek ponownie wsiądzie „za kółko” takie spotkanie z policjantami na drodze nie będzie już wykroczeniem, a przestępstwem, a złamanie sądowego zakazu oznacza karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

1
9%
Cieszy
1
9%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
18%
Złości
7
64%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group