• Wtorek, 22 stycznia 2019
  • Godz. 17:25
  • Imieniny: Anastazego, Doriana, Wincentego
  • Czytających: 3337
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Krystalizuje się skład MKS Aqua Zdrój

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 30 lipca 2018, 9:48
Aktualizacja: 9:53
Autor: JAZ
Fot. JAZ
Ostatni sezon siatkarze MKS Aqua Zdrój Wałbrzych zakończyli degradacją do 2 ligi i niemalże natychmiast było wiadomo, że nie uda się utrzymać ówczesnego składu na kolejny rok. Został jednak trener, który podjął się budowy całkowicie nowej drużyny.

Mozolny proces powoli dobiega końca. Do wałbrzyskiej drużyny dołączyło 11 nowych zawodników. Trzech zostało ze składu z poprzedniego sezonu. Dużym wzmocnieniem wydaje się być warszawska grupa, w składzie której znaleźli się dwaj aktualni wicemistrzowie Polski juniorów.

Na ten moment wałbrzyską drużynę reprezentować będą:

atakujący:

Adrian Bocianowski (Sobieski Żagań), Kajetan Kulik (Wola Warszawa)rozgrywający:

Bartosz Grad (BBTS Bielsko-Biała), Łukasz Szablewski (Mitteldeutschland Pirates, Niemcy)

środkowi:

Paweł Olszewski (Bielawianka Bielawa), Karol Szczygielski (KPS Siedlce), Radosław Nowak (Centrum Augustów), Mikołaj Sroka (Chełmiec Aqua Zdrój Wałbrzych – awans z juniorów)

przyjmujący:

Sebastian Zieliński, Marcin Dereń, Jan Gawryś (Metro Warszawa), Adam Kącki (Lechia Tomaszów Mazowiecki)

libero:

Michał Szydłowski, Patryk Praca (Metro Warszawa)

Drużyna pierwsze treningi do nowego sezonu rozpocznie już 1 sierpnia. Trener Janusz Bułkowski ma przed sobą trudne zadanie. Cel, jakim jest awans, będzie trudny do zrealizowania. Cieszy jednak, że zawodnicy zapowiadają walkę o najwyższe cele.

Wałbrzyszanie trenować będą na swoich obiektach. Przed startem sezonu drużyna ma zamiar wystąpić w dwóch turniejach towarzyskich.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Wałbrzyszanin 1-08-2018 22:23
Brawo , zaciąg zawodników z Polski aby bronić drugiej ligi . Przecież to absurd. Dajcie pograć młodym chłopakom z Wałbrzycha. Panie Prezydencie ktoś Pana wrzucił na minę z tym klubem siatkarskim. Szkoda że nie macie jaj aby wycofać się z tego projektu .
~Polak 1-08-2018 23:15
wałbrzyska młodzież nie nadaje się do gry jeszcze, za 2-3 lata może tak być. ale dobrze wiedzieć za mamy eksperta na sali walbrzyszaninie :D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group