Niedziela, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 2568
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Książka o pięciu tytułach

Czwartek, 8 grudnia 2011, 21:13
Aktualizacja: 21:14
Autor: Sven
Wałbrzych: Książka o pięciu tytułach
Fot. Sven
Pod takim właśnie tytułem wałbrzyszanin, Krystyn Hass opublikował swoje wspomnienia z życia w dwóch miastach: Borysławiu i Wałbrzychu.

Początkowo książka miała nosić tytuł „Dwie Miłości”. Te miłości to Borysław, w którym autor spędził pierwsze dziewiętnaście lat swojego życia i Wałbrzych, do którego przyjechał „na chwilę” i został do dzisiaj. Pięć tytułów to: W zachowaniu przed zapomnieniem, Wśród dzikich, Borysław moją miłość, Wałbrzych moje miejsce na Ziemi i W meandrach bohemy.

Jest to autobiografia, ale napisana lekkim językiem, bez zbędnej martyrologii i nadęcia często spotykanego w polskiej literaturze tego typu. Lekkość pióra i humor sprawiają, że czyta się ją z zainteresowaniem. Starsi czytelnicy znajdą w niej mnóstwo sytuacji, w których sami się kiedyś znaleźli, wrócą wspomnienia, dawne przyjaźnie i widoki, których już dawno nie ma. Dla młodszego pokolenia będzie to niebanalna lekcja historii, opowieść o ludziach, którzy tworzyli powojenny Wałbrzych.

Książka ma niewielki nakład i nie będzie dostępna w księgarniach. Będzie ją można kupić na spotkaniach autorskich oraz w Stowarzyszeniu Przyjaciół Ziemi Drohobyckiej, które spotyka się w każdą drugą środę miesiąca o godzinie 15:00 w dawnej świetlicy MPK przy ulicy Bolesława Chrobrego. Można się także kontaktować z Ireną Froch, Przewodniczącą Koła Terenowego Wałbrzych, tel. 74 841 26 98, email: irena.froch@op.pl.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group