Czwartek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 3504
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: KSS Bartnica wspiera gminę Mieroszów

Poniedziałek, 6 maja 2024, 6:38
Aktualizacja: 9:59
Autor: red
REGION, Mieroszów: KSS Bartnica wspiera gminę Mieroszów
Fot. użyczone
Ponad 2 tysiące ton kruszywa przekazały nieodpłatnie gminie Mieroszów od 2020 r. Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy. Dzięki temu gmina naprawia lokalne drogi, wyrównuje parkingi, podjazdy i place w niełatwym, górskim terenie. – Na KSS Bartnica zawsze możemy w takich sytuacjach liczyć – mówi Ewa Kisztelińska, Sekretarz Gminy Mieroszów.

Tylko w tym roku, dzięki wsparciu Kopalń Surowców Skalnych w Bartnicy, włodarze gminy Mieroszów mogli naprawić kilka lokalnych dróg: m.in. w Golińsku i Unisławiu Śląskim czy ulicę Wałbrzyską w Mieroszowie. Podarowane przez KSS Bartnica kruszywo zostało też wykorzystane do remontu parkingu przy przystanku autobusowym obok Schroniska PTTK „Andrzejówka” w Rybnicy Leśnej. Parking jest ważnym i potrzebnym miejscem postojowym dla turystów, którzy w weekendy, święta, ferie czy wakacje licznie odwiedzają Rybnicę Leśną i „Andrzejówkę”. W poprzednich latach, dzięki ciężkiemu sprzętowi wraz z obsługą, który KSS Bartnica nieodpłatnie udostępniła, gmina mogła wykonać prace związane z wyrównaniem terenu także przed samym schroniskiem.

Od 2020 r., z bezpłatnie przekazanego przez KSS Bartnica kruszywa, skorzystały też na terenie gminy m.in. Ośrodek Pomocy Społecznej w Mieroszowie, Sołectwa w Unisławiu Śląskim, Rybnicy Leśnej i Kamionce czy Mieroszowskie Centrum Kultury. KSS Bartnica przekazała w sumie ponad 2 tysiące ton kruszywa, dzięki czemu mieszkańcy mają dużo większy komfort podczas korzystania z lokalnych dróg, parkingów, placów, podjazdów.

- Mieszkamy w górach, gdzie sytuacja na drogach czy parkingach zawsze wymaga po zimie wielu napraw. Ten obowiązek spada na gminę, a zależy nam na trosce o komfort życia mieszkańców. Dlatego, wspólnie z panem burmistrzem Andrzejem Lipińskim, bardzo doceniamy świetnie układającą się od lat współpracę między gminą Mieroszów i Kopalniami Surowców Skalnych w Bartnicy, na których pomoc możemy liczyć - mówi Ewa Kisztelińska, Sekretarz Gminy Mieroszów. Jak dodaje: - KSS Bartnica wspiera mieszkańców nie tylko bezpłatnym kruszywem, ale także darowiznami finansowymi, przekazywanymi na różne cele społeczne okolicznym sołectwom, stowarzyszeniom, fundacjom, instytucjom kultury, szkołom, przedszkolom itp. Dodatkowo, np. mieszkańcy Rybnicy Leśnej, gdzie nie ma wiejskiej świetlicy, choć gmina prowadzi działania zmierzające do jej wybudowania, mogą w przypadku różnych zebrań czy spotkań korzystać ze specjalnie na ten cel przygotowanego pomieszczenia w biurowcu kopalni. Jest też wiele innych sytuacji, w których KSS Bartnica wspiera gminę i mieszkańców - mówi Ewa Kisztelińska.

Spółka Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy jest właścicielem Kopalni Melafiru w Rybnicy Leśnej, gdzie od ponad stu (!) lat wydobywany jest melafir - kruszywo wykorzystywane w budownictwie drogowym i kolejowym. Ze względu na swoje właściwości, czyli wyjątkową twardość i odporność, dodany do masy asfaltowej melafir znacząco wzmacnia nawierzchnie ważnych w kraju dróg szybkiego ruchu i autostrad. Melafirem z Rybnicy Leśnej są też wysypane niemal wszystkie tory kolejowe w Polsce.

- Nasza działalność jest uzależniona od lokalizacji złóż, a może nieść ze sobą pewne uciążliwości, staramy się być dla okolicznych mieszkańców dobrym, pomocnym sąsiadem, na którego można liczyć. Działalność społeczna jest bardzo istotnym elementem polityki naszej Spółki, dlatego nie odmawiamy pomocy. A że troska o bezpieczeństwo i komfort ludzi jest dla nas szczególnie ważna, zależy nam również na bezpiecznych drogach - mówi Jakub Madej, Prezes Kopalń Surowców Skalnych w Bartnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

17
61%
Cieszy
1
4%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
18%
Złości
5
18%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group