Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 4068
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kto ma się zająć plagą nietrzeźwych?

Poniedziałek, 13 października 2014, 16:44
Aktualizacja: Wtorek, 28 października 2014, 13:26
Autor: PAW
Wałbrzych: Kto ma się zająć plagą nietrzeźwych?
Fot. red.
Izba Wytrzeźwień przestała w naszym mieście funkcjonować w 2004 roku. Rocznie trafiało tu nawet do 8 tysięcy ludzi z Wałbrzycha i całego powiatu wałbrzyskiego. Szacuje się, że roczne utrzymanie Izby Wytrzeźwień kosztowało ponad 1,5 miliona zł, a trzeba pamiętać, że tylko około 20–25 procent osób płaciło za swój pobyt.

O tym, że izba wytrzeźwień lub inna placówka tego typu jest w Wałbrzychu potrzebna przekonują funkcjonariusze policji oraz pracownicy pogotowia ratunkowego. Policjanci niemal codziennie mają kontakt z pijanymi ludźmi, którzy bardzo często wywołują awantury domowe. Takie osoby najczęściej trafiają do policyjnej izby zatrzymań, która ma swoją siedzibę przy ulicy Mazowieckiej. I tak cele w policyjnej izbie zatrzymań zajmują w zdecydowanej większości pijani kierowcy lub osoby właśnie awanturujące się po wypiciu nadmiaru alkoholu.
- Formuła izby wytrzeźwień się wyczerpała – mówi prezydent Roman Szełemej. – Prowadzę rozmowy z przedstawicielami policji, jak rozwiązywać problemy nietrzeźwych osób i gdzie powinne one trafiać. We Wrocławiu takimi osobami zajmują się organizacje pozarządowe i są dla nich stworzone specjalne miejsca. U nas takich miejsc dla tych osób nie ma. Zbieramy dane i wspólnie z policją chcemy znaleźć rozwiązanie tego problemu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group