Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 3964
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno Zdrój: Ktoś zniszczył baner kandydata na burmistrza Szczawna–Zdroju

Poniedziałek, 22 września 2014, 18:42
Aktualizacja: Wtorek, 23 września 2014, 7:08
Autor: opr. PAW
REGION, Szczawno Zdrój: Ktoś zniszczył baner kandydata na burmistrza Szczawna–Zdroju
Fot. red
– To wyborcza partyzantka – tak powiedział o próbach niszczenia jego banerów wyborczych członek zarządu powiatu wałbrzyskiego Arkadiusz Mucha, który jest kandydatem na Burmistrza Szczawna–Zdroju.

- Nie rozumiem postępowania konkurencji. Ja nigdy nie zakleję, nie zniszczę moim kontrkandydatom żadnych materiałów wyborczych, gram czysto i nie fauluję i szczerze życzę im powodzenia w kampanii wyborczej, bo przecież wszyscy się osobiście znamy – mówi o akcie wandalizmu Arkadiusz Mucha.

Mucha, który kandyduje w wyborach na burmistrza Szczawna-Zdroju, uważa, że zniszczenie jego banerów wyborczych może wynikać z faktu, że konkurenci do fotelu burmistrza po prostu się go obawiają.
- Co nas nie zabije, to nas wzmocni. Po tych zdarzeniach jestem jeszcze bardziej zdeterminowany i zmotywowany, aby wygrać te wybory – mówi Mucha.

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, niszczenie materiałów wyborczych jest karalne. Art. 67 kodeksu wykroczeń mówi że: „Kto umyślnie uszkadza lub usuwa ogłoszenie wystawione publicznie przez instytucję państwową, samorządową albo organizację społeczną lub też w inny sposób umyślnie uniemożliwia zaznajomienie się z takim ogłoszeniem, podlega karze aresztu albo grzywny".

Wysokość grzywny ustalana jest przez sąd i może wynieść nawet 5 tys. zł. Jeżeli komitet wyborczy oszacuje swoje straty na kwotę przekraczającą 250 zł, to zgodnie z kodeksem karnym, grozi za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Czytaj również

Komentarze (44) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group