Czytających: 10055

Wałbrzych: Kwiatek Mistrzem Polski

Wtorek, 10 września 2013, 13:20
Aktualizacja: 13:21
Podczas rozgrywanych w ostatni weekend 6–8 września Mistrzostw Polski w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi, złoty medal zdobył reprezentant wałbrzyskiego Sudeckiego Ludowego Klubu Sportowego Książ – Bartłomiej Kwiatek.

Jest to dziewiąty z rzędu złoty medal tego zawodnika. Warto podkreślić fakt, że Bartek nie widział nigdy innego medalu Mistrzostw Polski niż złoty. Mistrzostwa odbyły się na terenie Stada Ogierów w Bogusławicach. Na co dzień Bartłomiej trenuje i pracuje w Stadzie Ogierów Książ. Medal zdobył swoim czołowym koniem Lokan, który jest śląskiej rasy- rodzimej dla polskiej hodowli. Największa hodowla tych koni znajduje się właśnie w Książu.

Bartek także po raz siódmy z rzędu wygrał międzynarodowy ranking FEI (Intenational Equestrian Federation) na najlepszego powożącego na świecie dla zawodników startujących w kategorii zaprzęgów jednokonnych. W 2010 roku zawodnik ten zdobył srebrny medal Mistrzostw Świata (Pratoni del Vivaro, Włochy).