Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4656
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Lalkowa premiera dla dzieci

Poniedziałek, 23 kwietnia 2012, 8:17
Aktualizacja: 12:09
Autor: Daria Stryjek
Wałbrzych: Lalkowa premiera dla dzieci
Fot. Daria Stryjek
Uroczysta 302. premiera w Teatrze Lalki i Aktora odbyła się 21 kwietnia na scenie głównej Teatru. Widzowie mogli zobaczyć „Bajkę o rozczarowanym rumaku Romualdzie”, w reżyserii Lecha Chojnickiego, którego znamy ze spektaklu „Och, Emil”.

Scenariusz powstał na kanwie bajki Maliny Prześlugi, która dokonała adaptacji własnego tekstu. W postać Rumaka wcieliła się Urszula Raczkowska, Smoka- Bożena Oleszkiewicz, Wieży – Małgorzata Olkowska, Rycerza - Seweryn Mrożkiewicz i Czarnoksiężnika – Jerzy Gronowski. Za scenografię odpowiedzialny był Jacek Zagajewski, a za ruch sceniczny - Anna Rozmianiec. Za przygotowanie wokalne odpowiadała Małgorzata Jaworska- Kaczmarek. W sztuce nie zabrakło piosenek i muzyki, którą stworzył Tomasz Benn.

Spektakl dla najmłodszych opowiada historię nieśmiałego Rumaka o imieniu Romek. Zwierzę marzy o tytule bajkowego bohatera, który uratował z opresji księżniczkę. Nie patrząc na drwiny kolegów postanawia zrealizować swój cel i w pewnym sensie udaje mu się to. Historia bardzo zainteresowała odbiorców, którzy często śmiali się i klaskali podczas sztuki. Rozśpiewana bajka została nagrodzona owacjami na stojąco. Po sztuce goście udali się na słodki bankiet, gdzie chętnie dzielili się opiniami na temat przedstawienia:
- Ciekawy spektakl, idealny dla nieśmiałych dzieci, które mogą po nim nabrać odwagi i również stać się bohaterem – komentuje Anna.
- Fajnie, że w przedstawieniu pojawiły się piosenki zaśpiewane przez aktorów - rewelacja – mówi Adam.
-To było interesujące zobaczyć, jak tekst pracuje zwłaszcza, że pisałam adaptację z własnego tekstu, co nie było wbrew pozorom proste, bo człowiek nie ma dystansu do tego, co sam napisał. Bajka w oryginale była bardzo hermetyczna. Tam był tylko jeden bohater. Tutaj udało się to wszystko rozczłonkować i rzeczywiście można było zrobić z jednej historii drobną interakcję. Myślę, że sens doskonale wybrzmiał, walka z tradycją i tym, co już wszyscy znamy. To, co chciałam przekazać - że każdy może być bohaterem- też jest widoczne i istotne, dlatego jestem zadowolona – dodaje autorka scenariusza Malina Prześluga.

Zapraszamy na bajkę 27.04 oraz 29.04 do Teatru Lalki i Aktora.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group