Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 2447
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lampiony pamięci rozświetlą niebo nad wałbrzyskim Rynkiem

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 26 października 2011, 11:31
Aktualizacja: 13:34
Autor: Sven
Fot. organizatorzy
Lampiony pamięci będą manifestacją pamięci o osobach, które odeszły od nas w ostatnim roku. W tym celu zapraszamy w Zaduszki do Rynku.

Zaduszki to w naszej tradycji dzień wspominania wszystkich, których nie ma już wśród nas. Od ostatnich Zaduszek odeszło wielu wałbrzyszan, którzy na trwałe wpisali się w historię swoich środowisk zawodowych i naszego miasta. Między innymi są to: inspektor Ryszard Malewicz, koszykarz Górnika Wałbrzych Stanisław Anacko, urodzony w Wałbrzychu znakomity zapaśnik Ryszard Świerad, sędzia i działacz piłkarski Andrzej Miśko, malarz i grafik Andrzej Szeles, wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego w IV LO Edward Gajek, lekarz Walenty Śliwa, lekkoatleta i animator wałbrzyskiego sportu Mieczysław Pawlusiński, strażnik miejski Krzysztof Świątkowski i wielu innych.

Lista osób znanych i poważanych w Wałbrzychu, a którzy odeszli w ostatnim roku jest zapewne dużo dłuższa. Zarówno my jak i Urząd Miasta będziemy wdzięczni za podpowiedzi.

Już dzisiaj zapraszamy na 2 listopada na godzinę 19:00 do Rynku. Będzie stosowna muzyka, poezja, wspomnienia, teatr. Kulminacyjnym punktem programu będą lampiony, które zostaną wypuszczone w niebo przez wszystkich chętnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group