Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 3525
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Laureaci konkursu „Anioły – muśnięcie skrzydeł" odebrali nagrody

Czwartek, 20 grudnia 2018, 10:23
Autor: red.
Wałbrzych: Laureaci konkursu „Anioły – muśnięcie skrzydeł" odebrali nagrody
Fot. red.
Wczoraj w siedzibie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na Piaskowej Górze odbyła się uroczystość, podczas której laureaci ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Anioły – muśnięcie skrzydeł”, organizowanego przez WOK, odebrali nagrody.

W tegorocznej edycji konkursu Jury w składzie: Joanna Kakuba – kierownik impresariatu WOK, Piotr Micek – kierownik Centrum Ceramiki Unikatowej na terenie Starej Kopalni i Jan Walkowiak – ceramik, mistrz malowania na szkle, dokonywało wyboru spośród 1065 aniołów, które wpłynęły do WOK-u z całej Polski. Prace podzielone były na dwie kategorie: płaszczyzny i formy przestrzenne. W każdej kategorii obowiązywał też podział na podkategorie wiekowe.

W kategorii płaszczyzna w grupie 5-8-latków I miejsce zajęła Magdalena Lichwała ze Szczecina, II miejsce Wiktoria Muzyka z Kraśniewa a miejsce III Jakub Nowik z Zielonej Góry. Wyróżnienie otrzymała Nikola Lewandowska z Płocka. W grupie 9-13-latków zwyciężyła Weronika Niewińska z Bielska Podlaskiego, na II miejscu znalazła się Wronika Kulczyńska z Długosiodła a miejsce III Anna Marcinkowska z Łodzi. Wyróżniona została praca Klaudii Różańskiej z Zamościa.

W grupie młodzieży 14-18-lat I miejsce zajęli ex aequo Szymon Kokoć z Tczewa i Aleksandra Wołasik z Supraśla, II miejsce Weronika Mielczarek z Wałbrzycha i Gabriela Sarosiek z Supraśla, III miejsce Sonia Roszkowska z Warszawy, a wyróżnienie otrzymała Aleksandra Pucyk z Siedlec. W grupie osób dorosłych I miejsce zajęła Daria Bernat, reprezentująca Oborniki Śląskie, II miejsce Maria Sabiniarz z Polkowic a miejsce III Daniela Żmuda również z Polkowic. Wyróżnienie trafiło do Wałbrzyszanki - Marzeny Zdun.

W kategorii szkół i placówek specjalnych I miejsce zajął Michał Żurawski ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Jeleniej Górze, II miejsce Weronika Rzygalińska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Pułtusku, a miejsce III Maciej Tryba z Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Bydgoszczy. Wyróżnienie trafiło do Zuzanny Kwidzińskiej ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Pucku.

Jeżeli chodzi o formy przestrzenne, w grupie dzieci w wieku 5-8 lat I miejsce zajęła Zosia Sopata z Zakopanego, II miejsce Wiktoria Kalisz z Wałbrzycha, a miejsce III Wiktoria Nowicka z Tyczyna. Wyróżnienie otrzymał Vincent Romanowski z Łodzi. W kategorii dzieci w wieku 9-13 lat I miejsce zajęła Oliwia Topolska z Wrocławia, II miejsce Bartłomiej Klesyk z Trzciny, III miejsce Oliwia Wyzina z Borowej, a wyróżnienie otrzymała Natalia Kalicka, również z Borowej.

W kategorii młodzieży w wieku od 14 do 18 lat Jury przyznało tylko wyróżnienie, które otrzymała Julia Kalicka z Borowej. W kategorii osób dorosłych zwyciężyła Mariola Wiącek – Piechota z Borowej, II miejsce zajął Ryszard Klimas z Wałbrzycha, a miejsce III Adam Baran z Polkowic. Wyróżniona została praca Bartosza Gajewskiego z Białego Boru.

W kategorii szkół i placówek specjalnych I miejsce zajął Dawid Szomburg ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pucku, II miejsce Dominik Kryzel ze ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Damnicy, a III miejsce Nikola Waszkiel z ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jeleniej Górze. Jury nie przyznało wyróżnień w tej kategorii.

Po rozdaniu nagród odbył się koncert świąteczny, podczas którego kolędy i pastorałki zaprezentowali uczestnicy Wałbrzyskiej Szkoły Talentów, w tym najmłodsza grupa gitarowa.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group