Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 2540
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Lekcja pozłotnictwa w wałbrzyskim muzeum

Poniedziałek, 22 października 2012, 6:14
Autor: Michalina
Wałbrzych: Lekcja pozłotnictwa w wałbrzyskim muzeum
Fot. Michalina
Jak co tydzień, tak również w minioną sobotę odbyły się zajęcia artystyczne dla dzieci w Muzeum w Wałbrzychu. W zeszłym tygodniu przedstawialiśmy relację ze spotkanie pod hasłem „Świat kolorowej porcelany”, tym razem pokazujemy, jak przebiegły zajęcia o nazwie „Pozłotnictwo”.

Plastyczne zabawy to element akcji „Jesień w Muzeum”, koordynowanej przez Piotra Jonka z Działu Oświatowego Muzeum. W tę sobotę uczestnicy mogli poznać techniki złocenia ram obrazów. W zabawie wzięło udział kilkoro dzieci wraz z rodzicami. Razem z instruktorką mogli się oni artystycznie wyrazić i ciekawie spędzić sobotnie przedpołudnie.

-Dostaliśmy kawałki ram i bardzo cieniutkie arkusze materiału przypominającego złoto. Za pomocą roztworu z żywicy ozdabiamy te fragmenty ramek- tłumaczył uczestnik zajęć kończąc swoją pracę z pozłotnictwa.

Uczestnicy poza tym, że poznali muzealne techniki zdobienia, mogli także zapamiętać te sposoby i wykorzystać je dla swoich potrzeb i różnorakich prac szkolnych dzieci.

Kolejny tydzień przyniesie jeszcze inne zajęcia. Będzie to tworzenie swojej własnej biżuterii pod okiem wałbrzyskiej artystki- malarki i poetki, Barbary Malinowskiej. Zapraszamy wszystkie dzieci razem z rodzicami do zabawy ze sztuką w wałbrzyskim muzeum.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group