Czytających: 4617

Wrocław: Lekkoatleci startowali we Wrocławiu

Czwartek, 20 maja 2010, 9:46
Aktualizacja: 9:47
We Wrocławiu odbył się mityng Samsung Athletic Cup. Z dobrej strony zaprezentowali się na tej imprezie zawodnicy Górnika Wałbrzych.

W biegu eliminacyjnym Klaudia Terlikowska zajęła 4. miejsce z czasem 13.67. Wynik ten pozwolił awansować naszej zawodniczce do finału. Tam Terlikowska ponownie uplasowała się na 4. miejscu, tym razem osiągając rezultat 13.74. W skoku wzwyż 2. miejsce zajął Adrian Sośnicki, który pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 150 cm. Wiktor Frąckiewicz zajął w tym konkursie 5. miejsce z wynikiem 140 cm. W konkurencji pchnięcia kulą Aleksandra Okonowska wywalczyła 2. miejsce z wynikiem 10.63. Tuż za nią uplasowała się Dominika Jrla, która pchnęła kulą na odległość 10.50.

W skoku w dal Paweł Krzywulko zakończył zawody na 5. miejscu z wynikiem 5.39. Dorian Lesman skoczył 5.01, co dało mu ostatecznie 8. miejsce. Wśród kobiet Aleksandra Okonowska skoczyła 4.91 i zajęła 3. miejsce, a Karolina Paluch z wynikiem 4.59 zajęła 7. miejsce. W biegu na 600 metrów w swojej serii bezkonkurencyjna była Patrycja Modzelewska, która osiągnęła czas 1.54.86. W tej samej serii 3. miejsce zajęła Kinga Cichoń z wynikiem 1.55.46. W swoje serii najlepsza była też Paulina Rak, która przebiegła 600 metrów w czasie 1.51.12.

W rywalizacji na 1000 metrów w swojej serii Daniel Jura minął linię mety jako piąty z czasem 2.53.22. Paweł Kopyść przybiegł na 11. pozycji z wynikiem 3.12.26. W swojej serii 3. miejsce w biegu na 1000 metrów wywalczył Mateusz Makowski, który pokonał ten dystans w 3.03.30. W biegu na 300 metrów Dorian Lesman wygrał swoją serię z wynikiem 41.59