Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 5630
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Głuszyca: Lekkoatletyczna liga

Wtorek, 17 maja 2022, 9:46
Aktualizacja: 9:46
Autor: PAW
Głuszyca: Lekkoatletyczna liga
Fot. organizatorzy
W piękne, słoneczne sobotnie przedpołudnie, na boisku sportowym przy ul. Dolnej w Głuszycy odbyła się po dłuższej przerwie pierwsza edycja Ligii Lekkoatletycznych Szkół Podstawowych.

O miejsce na podium rywalizowała prawie setka dzieci w kilku kategoriach wiekowych. Uczestnicy ścigali się na dwóch dystansach – krótkim i długim. Najmłodsi zawodnicy biegali na dystansie 30, 40 i 60 metrów, natomiast najstarsi mieli do pokonania 100, 200, 300 i 400 metrów.

Nad organizacją i właściwym przebiegiem całej imprezy czuwali nauczyciele wychowania fizycznego Elżbieta Zglejszewska, Joanna Grabka, Marcin Surma oraz radni miejscy Grzegorz Milczarek i Dawid Okarma.

Pamiątkowe dyplomy i medale wręczała mistrzyni juniorek w biegu przez płotki zawodniczka LKS Górnik Wałbrzych Amelia Kielar.

Organizatorzy wydarzenia Burmistrz Głuszycy Roman Głód i Centrum Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna oraz partnerzy Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 3 w Głuszycy gratulują wszystkim zawodnikom i zapraszają do udziału w finałowej edycji.

Wyniki biegów z dnia 14 maja 2022 r.

Biegi krótkie:

dziewczęta 2007 - 2008 bieg krótki 60 m
I miejsce - Wiktoria Zajączkowska
II miejsce - Aleksandra Stabrowska
III miejsce - Aleksandra Ilków

chłopcy 2007 - 2008 bieg krótki 60 m
I miejsce - Miłosz Styrbicki
II miejsce - Adrian Pokojowczyk
III miejsce - Łukasz Błauciak

dziewczęta 2009 - 2010 bieg krótki 40 m
I miejsce - Lena Pokojowczyk
II miejsce - Martyna Jerzyk
III miejsce - Emilia Szyszka

chłopcy 2009 - 2010 bieg krótki 40 m
I miejsce - Krajewski Michał
II miejsce - Oskar Kobajło
III miejsce - Piotr Kaszuba

dziewczęta 2011 - 2012 bieg krótki 30 m
I miejsce - Laura Bilińska
II miejsce - Sara Ciura
III miejsce - Lena Pyryt

chłopcy 2011 - 2012 bieg krótki 30 m
I miejsce - Tymon Piątkowski
II miejsce - Borys Niebrzydowski
III miejsce - Patryk Fiedorowicz

dziewczęta 2013 - 2015 – bieg krótki 30 m
I miejsce - Pawłowska Vanessa
II miejsce - Maja Surmaczyńska
III miejsce - Dominika Hładki

Chłopcy 2013 – 2015 – bieg krótki 30 m
I miejsce – Bartosz Dużyński
II miejsce – Marcel Dydrych
III miejsce – Antoni Kuźma

Biegi długie

Dziewczęta 2007 – 2008 bieg długi 400 m
I miejsce – Wiktoria Zajączkowska
II miejsce – Aleksandra Stabrowska
III miejsce – Aleksandra Ilków

Chłopcy 2007 – 2008 bieg długi 400 m
I miejsce – Kacper Pyszka
II miejsce – Łukasz Błauciak
III miejsce – Adrian Pokojowczyk

Dziewczęta 2009 – 2010 bieg długi 300 m
I miejsce – Lena Kuchnia
II miejsce – Martyna Suchorowska
III miejsce – Lena Pokojowczyk

Chłopcy 2009 – 2010 bieg długi 300 m
I miejsce – Michał Krajewski
II miejsce – Oskar Kobajło
III miejsce – Ksawery Turkiewicz

Dziewczęta 2011 – 2012 bieg długi 200 m
I miejsce – Sara Ciura
II miejsce – Laura Bilińska
III miejsce – Maja Borowiec

Chłopcy 2011 – 2012 bieg długi 200 m
I miejsce – Tymon Piątkowski
II miejsce – Daniel Piasecki
III miejsce – Kotów Marcel

Dziewczęta 2013 – 2015 bieg długi 100 m
I miejsce – Vanessa Pawłowska
II miejsce – Nikola Marcinkowska
III miejsce – Maja Surmaczyńska

Chłopcy 2013 – 2015 bieg długi – 100 m
I miejsce – Dawid Walewicz
II miejsce – Bartosz Dużyński
III miejsce – Jakub Kapica

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group