Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3757
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Gorzów Wielkopolski: Leszek Marzec otrzymał nominację na generała

Sobota, 12 listopada 2011, 10:38
Aktualizacja: 15:59
Autor: PAW
Wałbrzych/Gorzów Wielkopolski: Leszek Marzec otrzymał nominację na generała
Fot. KMP w Wałbrzychu
Prezydent RP Bronisław Komorowski, podczas uroczystości związanej z obchodami Święta Niepodległości, wręczył nominacje na stopnie generalskie sześciu oficerom policji. Wśród uhonorowanych tym wyjątkowym awansem znalazł się nadinspektor Leszek Marzec – Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie, a kiedyś komendant KMP w Wałbrzychu.

Podczas odbywającej się w Belwederze uroczystości związanej z obchodami Święta Niepodległości, Prezydent RP Bronisław Komorowski miał okazję przedstawić sześciu oficerów policji, którym przypadł w udziale zaszczyt odebrania z jego rąk nominacji na stopień generalski. Wśród wyróżnionych tym wyjątkowym awansem znalazł się Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie nadinspektor Leszek Marzec. Prezydent Komorowski w trakcie uroczystości podkreślił, że na policji spoczywa niełatwe zadanie zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim obywatelom. Uhonorowanie oficera policji stopniem generalskim stanowi zaś nie tylko potwierdzenie jego wyjątkowych kwalifikacji, ale przede wszystkim dowód uznania zasług wynikających z wzorowego wypełniania tego właśnie zadania.

Nadinspektor Leszek Marzec ma 54 lata. Swoje obowiązki w mundurze policjanta wypełnia od 1980 roku. Od 1985 roku był zastępcą Komendanta Komisariatu Policji w Wałbrzychu, by wkrótce zostać komendantem tej jednostki. W 1999 roku objął stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu, a w roku 2005 stanowisko zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. Od 8 września 2008 roku jest Komendantem Wojewódzkim Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Generał Leszek Marzec z wykształcenia jest prawnikiem, a jego pasją jest nurkowanie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group