Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 3660
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Lewica upamiętniła Dzień Zwycięstwa nad faszyzmem

Środa, 10 maja 2017, 9:57
Aktualizacja: Sobota, 13 maja 2017, 13:04
Autor: red
Wałbrzych: Lewica upamiętniła Dzień Zwycięstwa nad faszyzmem
Fot. użyczone
Przedstawiciele Stowarzyszenie Inicjatywa Polska Mateusz Rambacher, Michał Gnacy oraz Radosław Białkowski wraz z Elżbietą Polewską z Dolnośląskiego Kongresu Kobiet upamiętnili Dzień zwycięstwa nad faszyzmem.

Symboliczne wieńce oraz znicze przedstawiciele Wałbrzyskiej lewicy złożyli na cmentarzu Żołnierzy Radzieckich w dzielnicy Gaj.
- Pamiętamy również o Żołnierzach Wojska Polskiego, którzy w maju 1945 roku zawiesili Polską flagę w Berlinie oraz postawili granicę tam, gdzie płynie Odra. To właśnie często zapomniani Żołnierze Ludowego Wojska Polskiego wraz z Armią Czerwoną wyzwolili kraj z okupacji niemieckiej, dlatego tak jak my chcemy, aby dbano o Polskie cmentarze wojenne w Teheranie czy pod Monte Casino, dbajmy i pamiętajmy o tutaj poległych żołnierzach - mówią przedstawiciele Inicjatywy Polska.

- To oczywiste, że wśród żołnierzy każdej armii są również zbrodniarze, ale nie można wszystkich uogólniać. Tu leżą 16 czy 17-letni chłopcy, którzy walczyli za wyzwolenie naszego narodu, dlatego jako wałbrzyska lewica pamiętamy i będziemy pamiętać, dlatego dziwi mnie bardzo brak przedstawicieli SLD w Wałbrzychu, ale cóż - ta partia zgubiła swoje ideały i dlatego została już dawno na marginesie - mówi Mateusz Rambacher, koordynator Dolnośląski Inicjatywy Polska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (162) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group