Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 2524
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Licealiada chłopców w siatkówce

Czwartek, 16 lutego 2012, 11:09
Aktualizacja: Piątek, 17 lutego 2012, 12:09
Autor: PAW
Wałbrzych: Licealiada chłopców w siatkówce
Fot. OSiR Wałbrzych
Za nami licealne zmagania chłopców w siatkówce.

W pierwszym spotkaniu tegorocznych finałów siatkówki spotkali się: mistrz z sezonu 10/11 Zespół Szkół nr 5 oraz niespodziewanie Zespół Szkół nr 2, który jak burza przeszedł eliminacje. Pierwszy mecz bez historii – osłabiony brakiem czołowych zawodników ZS 5 nie był w stanie przeciwstawić się Maćkowi Baranowskiemu i spółce.

Drugi mecz to spotkanie podrażnionych nieco ubiegłoroczną porażką podopiecznych Radosława Ostrowskiego – mocne ataki Bartka Wesołowskiego, czy asy serwisowe Michała Olszewskiego celnie trafiały w boisko rywali, a z przeciwnej strony rękawicę momentami próbował podjąć Dawid Rems. Ostatecznie chłopcy Tomasza Korościka nie byli w stanie powstrzymać walca, który przejechał się po popularnej „Ogrodowej”. Brąz dla ZS 5.

Wielki finał to pojedynek trenujących w lokalnych klubach zawodników, ale także trenerów – ze strony ZS nr 2 Jacek Sobczyk, a od ZS nr 4 Radek Ostrowski. Wiele było przedmeczowych smaczków, czy żartobliwych komentarzy – na szczęście wszystko zweryfikowało boisko. Od początku walka trwała punkt za punkt, a przewaga z obu stron nigdy nie wynosiła więcej niż 2 „oczka”. Wiele było emocjonujących akcji, a trenerzy obu ekip wykorzystali wszystkie możliwe czasy w grze, by nakreślić jasno taktykę gry. I w tym elemencie lepszy okazał się popularny „Mourinho” - premierowa odsłona padła łupem ZS 2.

Druga część rozpoczęła się od kilkupunktowej przewagi Bartka Wesołowskiego i kolegów – na tablicy widniał wynik 6:2, 8:4 i na zasępionej twarzy Sobczyka można było wyczytać jedno - „szykuje się tie break..”. Na (nie)szczęście w garść wziął się lider z „dwójki", a mianowicie Maciej Baranowski, który wziął ciężar gry na siebie i atomowymi atakami i zagrywkami rozstrzelał przyjęcie przeciwników. W końcówce nieco zagotowany Maciej Kuleszo z ZS nr 4 zepsuł kilka ataków i niestety srebro po raz drugi zawisło na szyjach młodych zawodników Radosława Ostrowskiego.

Statuetkę MVP tegorocznej licealiady otrzymał najlepszy zawodnik Maciej Baranowski z ZS 2 Wałbrzych.

Wyniki:

ZS 2 – ZS 5 2:0 (25:16, 25:18)
ZS 5 – ZS 4 0:2 (17:25, 13:25)
ZS 2 – ZS 4 2:0 (26:24, 25:23)

Źródło: OSiR Wałbrzych

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group