Zalogowanych: 7

Ziębice: LO: Juve wrzuciło kolejną czwórkę! – podsumowanie VI kolejki

Środa, 23 września 2009, 19:37
Aktualizacja: 23:48
Po raz drugi z rzędu piłkarze Juventuru Wałbrzych wygrali swoje spotkanie i po raz drugi zaaplikowali swoim rywalom cztery gole, nie tracąc żadnego. Tym razem gracze z Podzamcza wygrali 4:0 ze Spartą Ziębice.

Wydawało się, że zwycięstwo Juventuru w poprzednim meczu z Iskrą Jaszkowa Dolna to tylko przypadek. Po meczu ze Spartą Ziębice pewne jest, że wałbrzyszanie mają kryzys za sobą.

W pierwszej połowie oba zespoły stworzyły kilka groźnych akcji, ale jedyna bramka tej części meczu padła dopiero w 40 minucie, po golu samobójczym jednego z zawodników Sparty.

Po przerwie gospodarze próbowali odrobić straty, ale do siatki trafiali wciąż tylko goście. W 60 minucie sytuację sam na sam z golkiperem Sparty wykorzystał Edward Chałupka. 10 minut później z rzutu karnego na 3:0 podwyższył Sebastian Szkudlarek, a w 80 minucie wynik ustalił Tomasz Resel. Dodać należy, że gospodarze kończyli to spotkanie w dziewiątkę.

Sparta Ziębice - Juventur Wałbrzych 0:4 (0:1)
Juventur: Jasiński - Resel, Sebastian Szkudlarek, Błażej Gromniak, Stawiński - Dydrych, Kamil Szkudlarek, Cupiał, Chałupka - Mrozowski - Marcinkowski oraz Bachmatiuk, Błaszyk i Zapała

W pozostałych meczach VI kolejki, z udziałem drużyn z powiatu wałbrzyskiego, Górnik Gorce po zaciętym meczu pokonał Piasta Nowa Ruda 2:1 (gole dla lidera klasy okręgowej zdobywali Dobrzański oraz Błażyński), a Biały Orzeł Mieroszów wygrał po bramkach Rydzewskiego, Miecznikowskiego oraz Grzelaka z Victorią Świebodzice 3:1.