Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3738
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Lobbowali za obwodnicą

Piątek, 7 stycznia 2011, 12:33
Aktualizacja: 16:15
Autor: red
Wałbrzych: Lobbowali za obwodnicą
Poseł SLD Henryk Gołębiewski lobbował za budową wałbrzyskiej obwodnicy ramię w ramię z politykami PO
Fot. red
Nie ma wątpliwości, że obwodnica Wałbrzycha jest ważną inwestycją, również z punktu widzenia sieci dróg krajowych. W tej sprawie lobowali w Warszawie wałbrzyscy politycy.

Jak szybko zostanie wybudowana wałbrzyska obwodnica, zależy od kwot zaoszczędzonych przy aktualnie prowadzonych budowach i przetargach, które zostaną ogłoszone w tym roku - takie zapewnienia od wiceministra infrastruktury Radosława Stępnia uzyskała 5 stycznia delegacja z Wałbrzycha w składzie prezydent Piotr Kruczkowski, posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka, poseł Henryk Gołębiewski i starosta Robert Ławski.

Podczas wizyty przekazano ministrowi listy poparcia dla budowy obwodnicy podpisane przez mieszkańców regionu wałbrzyskiego. Pod petycją podpisali się nie tylko wałbrzyszanie, ale również mieszkańcy Szczawna-Zdroju. Łącznie zebrano ponad 4 tys. podpisów.

Wałbrzyska obwodnica jest na liście rezerwowej obok ważnych dla całego kraju inwestycji dotyczących budowy dróg ekspresowych. Teraz należy dopilnować, aby prace rozpoczęły się w możliwie szybkim terminie. Wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad za kilka tygodni będzie dysponował aktualną dokumentacją techniczną dla tej inwestycji. Jeżeli znajdą się oszczędności w obecnie prowadzonych przez GDDKiA przetargach na inwestycje drogowe istnieje szansa, że budowa zachodniej obwodnicy rozpocznie się jeszcze w tym roku. To powinno być jasne do końca lutego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group