Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3703
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: LOT w przewodniku

Wtorek, 16 lipca 2019, 8:42
Aktualizacja: Środa, 17 lipca 2019, 9:03
Autor: red
Wałbrzych/REGION: LOT w przewodniku
Fot. użyczone
Lokalna Organizacja Turystyczna Aglomeracji Wałbrzyskiej jako jedna z najprężniej działających tego typu w Polsce znalazła się w wyjątkowym przewodniku. Największe atrakcje naszego regionu znalazły się w nowym, bezpłatnym wydawnictwie OPLOT–u „Odkryj regionalną Polskę – przewodnik po lokalnych organizacja turystycznych”.

Do udziału we wspólnym wydawnictwie które powstało w ramach Ogólnopolskiego Porozumienia Lokalnych Organizacji Turystycznych (OPLOT) zgłosiły się 22 tego typu podmioty. Lokalna Organizacja Turystyczna Aglomeracji Wałbrzyskiej i jej największe atrakcje znalazły się w towarzystwie takich potęg turystycznych jak chociażby Zakopane, Częstochowa czy Zamość i Roztocze. Na dwóch stronach zilustrowanych pięknie fotografiami m.in. Zamku Książ w Wałbrzychu wymieniono wszystkie największe atrakcje turystyczne, które są promowane w LOT AW. Są to m.in. Zamek Książ , Palmiarnia, Stara Kopalnia i Muzeum Porcelany z Wałbrzycha, podziemne miasto Osówka w Głuszycy, Opactwo Pocysterskie w Krzeszowie czy uzdrowiska Szczawno Zdrój i Jedlina Zdrój.

Drukowana wersja tego nietypowego przewodnika ukaże się jesienią, ale już dziś można pobrać jego wersją elektroniczną pod linkiem http://www.oplot.org.pl/odkryj-regionalna-polske/ , która będzie sukcesywnie uzupełnia o opisy kolejnych lokalnych organizacji turystycznych i regionów, których promocją się znajdują.
- Aglomeracja Wałbrzyska jest regionem atrakcyjnym nie tylko dla miłośników historii, ale także dla osób szukających kontaktu z przyrodą i aktywności. Zapraszamy turystów nie tylko na pobyty weekendowe, ale także do spędzenia u nas tygodnia, albo nawet dwóch. Na pewno nie będą się Państwo nudzili – zaprasza prezes LOT AW, Anna Żabska.

Ogólnopolskie Porozumienie Lokalnych Organizacji Turystycznych OPLOT to Związek Stowarzyszeń, który zrzesza Lokalne Organizacje Turystyczne. Najważniejsze cele OPLOT to m.in.: budowanie współpracy i porozumienia Lokalnych Organizacji Turystycznych (LOT); reprezentacja Lokalnych Organizacji Turystycznych wobec Ministerstwa właściwego ds. turystyki i Polskiej Organizacji Turystycznej oraz na forum ogólnopolskim; promocja członków stowarzyszenia i ich produktów turystycznych, a także realizacja działań na rzecz kreowania i komercjalizacji produktów turystycznych.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group