Wtorek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 2809
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

LOT w przewodniku

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Wtorek, 16 lipca 2019, 8:42
Aktualizacja: Środa, 17 lipca 2019, 9:03
Autor: red
Fot. użyczone
Lokalna Organizacja Turystyczna Aglomeracji Wałbrzyskiej jako jedna z najprężniej działających tego typu w Polsce znalazła się w wyjątkowym przewodniku. Największe atrakcje naszego regionu znalazły się w nowym, bezpłatnym wydawnictwie OPLOT–u „Odkryj regionalną Polskę – przewodnik po lokalnych organizacja turystycznych”.

Do udziału we wspólnym wydawnictwie które powstało w ramach Ogólnopolskiego Porozumienia Lokalnych Organizacji Turystycznych (OPLOT) zgłosiły się 22 tego typu podmioty. Lokalna Organizacja Turystyczna Aglomeracji Wałbrzyskiej i jej największe atrakcje znalazły się w towarzystwie takich potęg turystycznych jak chociażby Zakopane, Częstochowa czy Zamość i Roztocze. Na dwóch stronach zilustrowanych pięknie fotografiami m.in. Zamku Książ w Wałbrzychu wymieniono wszystkie największe atrakcje turystyczne, które są promowane w LOT AW. Są to m.in. Zamek Książ , Palmiarnia, Stara Kopalnia i Muzeum Porcelany z Wałbrzycha, podziemne miasto Osówka w Głuszycy, Opactwo Pocysterskie w Krzeszowie czy uzdrowiska Szczawno Zdrój i Jedlina Zdrój.

Drukowana wersja tego nietypowego przewodnika ukaże się jesienią, ale już dziś można pobrać jego wersją elektroniczną pod linkiem http://www.oplot.org.pl/odkryj-regionalna-polske/ , która będzie sukcesywnie uzupełnia o opisy kolejnych lokalnych organizacji turystycznych i regionów, których promocją się znajdują.
- Aglomeracja Wałbrzyska jest regionem atrakcyjnym nie tylko dla miłośników historii, ale także dla osób szukających kontaktu z przyrodą i aktywności. Zapraszamy turystów nie tylko na pobyty weekendowe, ale także do spędzenia u nas tygodnia, albo nawet dwóch. Na pewno nie będą się Państwo nudzili – zaprasza prezes LOT AW, Anna Żabska.

Ogólnopolskie Porozumienie Lokalnych Organizacji Turystycznych OPLOT to Związek Stowarzyszeń, który zrzesza Lokalne Organizacje Turystyczne. Najważniejsze cele OPLOT to m.in.: budowanie współpracy i porozumienia Lokalnych Organizacji Turystycznych (LOT); reprezentacja Lokalnych Organizacji Turystycznych wobec Ministerstwa właściwego ds. turystyki i Polskiej Organizacji Turystycznej oraz na forum ogólnopolskim; promocja członków stowarzyszenia i ich produktów turystycznych, a także realizacja działań na rzecz kreowania i komercjalizacji produktów turystycznych.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Straszydło Miejskie 16-07-2019 17:38
Propaganda Ratusza godna mistrza, oferta noclegowa tylko ze środowiska związanego z ...
~Ela 17-07-2019 7:31
do: ~Straszydło Miejskie (17:38)
Ty czasami nie mieszkasz w Boguszowie, bo takie odnoszę wrażenie.
~Straszydło_Miejskie 17-07-2019 8:48
do: ~Ela (7:31)
a Ty czasami nie jesteś główną operatorką beczki z wazeliną w Ratuszu?; uważaj bo za głęboko wpadniesz i będzie ciasno, bo w tej dziurze od dawna Lola zamieszkuje i liże, kaja się, robi za podnóżek.
~Stefan 16-07-2019 20:07
Super! Oby dalej nasz region, który ma ogromny potencjał turystyczny tak prężnie się rozwijał.
~ 16-07-2019 20:55
do: ~Stefan (20:07)
Napisał Stefcio wazeliniarz...😋

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group