Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4520
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Lubiński o rezygnacji Kruczkowskiego

Poniedziałek, 9 maja 2011, 9:41
Aktualizacja: 9:44
Autor: Sven
Wałbrzych: Lubiński o rezygnacji Kruczkowskiego
Fot. Sławomir Pawlik
Według Mirosława Lubińskiego Piotr Kruczkowski nie postąpił honorowo, nie podjął rzuconej mu rękawicy i uległ presji własnej partii.

- Spełnił się scenariusz, o którym mówiłem na ostatniej konferencji prasowej. Piotr Kruczkowski nie podjął rękawicy. Prawdopodobnie uległ presji swojej partii i zrezygnował. Dzięki temu Platforma Obywatelska obeszła wyrok sądu. Będziemy mieć do czynienia z nowymi wyborami, w których ta partia wystawi nowego kandydata. Zanim do wyborów dojdzie, miastem będzie jeszcze zarządzał komisarz wyznaczony przez wojewodę i premiera – obydwu z PO. To są działania, których celem jest utrzymanie władzy. Decyzja Kruczkowskiego nie jest rozwiązaniem honorowym, to zwykła ucieczka od konsekwencji. Jest to także próba utrzymania władzy i ratowaniem wizerunku partii – ocenił sytuację Mirosław Lubiński.

Zapytaliśmy także o najbliższe plany polityczne: - W najbliższych dniach wszyscy, którzy mówili jednym głosem o korupcji wyborczej w Wałbrzychu, powinni się spotkać i porozmawiać o przyszłości miasta. O tym co zrobić, aby wybory odbyły się w normalnej atmosferze, żeby nie fundować Wałbrzychowi kolejnej czarnej kampanii. Myślę, że spotkają się wszyscy poza PO. Nie wiem w tym momencie co zrobi SLD. Nie słyszałem na razie, żeby odcinali się od udziału w koalicji – zakończył Mirosław Lubiński.

Rywal Piotra Kruczkowskiego w drugiej turze wyborów przebywa w Szczecinie, gdzie będzie dziś zeznawać w charakterze świadka w sprawie dotyczącej słynnej rozmowy Rosiaka z Ludwiczukiem.

Czytaj również

Komentarze (35)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group