Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1483
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ludwiczuk nie poparł Pałusa

Wiadomości: Europa
Czwartek, 25 października 2012, 8:14
Aktualizacja: 8:15
Autor: PAW
Fot. red
Podczas wyborów na szefa europejskiej federacji koszykarskiej FIBA w roli głównej wystąpił wałbrzyszanin Roman Ludwiczuk.

Otóż jak poinformował portal wp.pl, powołując się na Przegląd Sportowy, na to stanowisko kandydował Marek Pałus. Pałus miał olbrzymie szanse, by awansować do decydującego starcia. Potrzebował tyko odpowiedniej ilości głosów. Okazało się, że do rozgrywki finałowej Pałus nie przeszedł i zabrakło mu jednego głosu. I co bardzo istotne, tuż przed tym głosowaniem Roman Ludwiczuk (były szef PZKosz.) i kilka innych osób opuścili salę i nie wzięli udziału w glosowaniu.

- Zachowanie Ludwiczuka sprawiło, że straciłem nie tylko jego głos, ale też kilka innych od osób, które były zadziwione jego zachowaniem - mówi Pałus.

Przegląd Sportowy, a za jego pośrednictwem wp.pl cytują Romana Ludwiczuka, który tak skomentował sprawę: „Wychodząc z sali zaprotestowałem tylko przeciwko sposobowi procedowania. Moje zachowanie nie było efektem osobistych animozji. Sam mówiłem Markowi Pałusowi, że jest jednym z lepszych kandydatów”.

PZKosz. zamierza wysłać do FIBA Europe pismo, w którym odniesie się do zachowania Romana Ludwiczuka.

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group