Środa, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3488
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ludwiczuk pisze w sprawie obwodnicy Wałbrzycha

Poniedziałek, 24 stycznia 2011, 7:06
Aktualizacja: 7:06
Autor: red
Wałbrzych: Ludwiczuk pisze w sprawie obwodnicy Wałbrzycha
Roman Ludwiczuk
Fot. red
Senator Roman Ludwiczuk wystosował pismo do Donalda Tuska w sprawie budowy wałbrzyskiej obwodnicy.

Na pismo senatora Ludwiczuka odpisał Radosław Stępień, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Prezentujemy treść tej odpowiedzi.

W odpowiedzi na pismo z dnia 29 grudnia 2010 r. (sygn. RL/WY/350/10) w sprawie budowy obwodnicy Wałbrzycha w ciągu drogi krajowej nr 35, przedstawiam następujące informacje.

W dniu 17 grudnia 2010 roku została przyjęta przez Sejm ustawa budżetowa na 2011 rok, która wskazuje nowe poziomy wydatków na lata 2011-2013 zarówno z budżetu jak i z Krajowego Funduszu Drogowego. Resort infrastruktury stanął przed wielkim wyzwaniem, aby podczas kryzysu na światowych rynkach gospodarczych zapewnić jak najwięcej środków na realizację inwestycji drogowych.

Ministerstwo Infrastruktury musiało dostosować zakres rzeczowy projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015 do wyznaczonych limitów wydatków. Opracowując listę zadań inwestycyjnych brano pod uwagę przede wszystkim stan przygotowania i zaawansowania prac, na jakim znajdowały się poszczególne zadania oraz możliwość zaabsorbowania alokacji środków unijnych na inwestycje drogowe, a także inwestycje priorytetowe, wynikające z zawartych zobowiązań.

W związku z faktem, iż realizacja zadania pn. „Budowa obwodnicy Wałbrzycha w ciągu drogi krajowej nr 35” została ujęta w załączniku nr 1a w projekcie Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015, uprzejmie informuję, iż oznacza to, że przedmiotowa inwestycja znajduje się na liście zadań priorytetowych, których realizacja może zostać rozpoczęta do 2013 roku w sytuacji gdy wynikną oszczędności finansowe na zadaniach ujętych w załączniku nr 1 ww. Programu.

Z upoważnienia Ministra Infrastruktury
Radosław Stępień
Podsekretarz Stanu

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group